W ostatnich miesiącach na terenie Wrocławia doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji z udziałem pracowników MPK, takich jak pobicie kierowcy czy atak nożownika na pracownika wykonującego prace torowe. W miniony weekend na pętli Zawalna doszło do kolejnej napaści, tym razem na kierowcę autobusu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (5 lutego) w godzinach porannych na pętli Zawalna. Kierowca, po dotarciu do przystanku końcowego, obudził śpiącego w autobusie mężczyznę i poprosił o opuszczenie pojazdu. Następnie oddalił się do toalety i wówczas został zaatakowany. Udzielono mu pomocy medycznej, ma ślady pobicia, na szczęście nie wymagał hospitalizacji. Udało mu się sprawnie obezwładnić napastnika, który został zatrzymany. Jak informuje policja, mężczyzna jest podejrzewany o posiadanie substancji odurzających – relacjonuje MPK Wrocław.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, we wrześniu 2022 roku prezesi spółek komunikacyjnych obsługujących Wrocław, Jelenią Górę i Bielsko-Białą skierowali list do ministra sprawiedliwości, w którym umieścili apel o objęcie kierowców autobusów i motorniczych statusem prawnym funkcjonariusza publicznego. Mimo podjęcia tego typu działania, prośba nie została na ten moment rozpatrzona przez Ministerstwo.

 

Foto: mat. MPK Wrocław