W sobotę (3 grudnia) udostępniony dla ruchu samochodowego zostanie pierwszy odcinek Alei Wielkiej Wyspy. Mowa o kilkusetmetrowym fragmencie, równoległym do ul. Kosiby – to nim przez najbliższe miesiące będą jeździć kierowcy z Biskupina w kierunku centrum miasta. Zmiany będą również dotyczyć poszczególnych linii autobusowych MPK.

Wprowadzenie objazdu jest związane z budową infrastruktury drogowej na skrzyżowaniu Alei Wielkiej Wyspy z ul. Olszewskiego i ul. Wróblewskiego. To kolejny ważny etap tej inwestycji.

Jak będzie przebiegać trasa? Na wysokości ul. Kazimierskiej kierowcy wjadą na tymczasowy fragment jezdni, aby po kilkudziesięciu metrach znaleźć się na pierwszym odcinku AWW. To kilkusetmetrowy odcinek łączący Biskupin z Sępolnem. Nim dojadą do ulicy Dembowskiego i pojadą w lewo w kierunku ul. Tramwajowej. Od weekendu zniknie także uciążliwe wahadło dla kierowców na ul. Dembowskiego, jednej z głównych ulic Sępolna – tłumaczą Wrocławskie Inwestycje.

Skrzyżowanie ulic Olszewskiego i Wróblewskiego z AWW jest jednym z czterech na terenie całej inwestycji. Pozwoli ono w docelowej organizacji ruchu komfortowo wjechać na aleję i dojechać nią w stronę ul. Krakowskiej lub też w kierunku ul. Mickiewicza. Prace przy jego przebudowie potrwają około pół roku.

Jak dodają Wrocławskie Inwestycje, zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą tramwajów. One będą jeździć bez zmian na Biskupin, jak i w kierunku centrum. Wykonawca AWW już wcześniej przebudował infrastrukturę podziemną pod torowiskiem. Było to możliwe podczas remontu torowiska w ciągu ul. Olszewskiego, które prowadziło MPK.

Objazdem pojadą autobusy linii 253 i 255.

Od wyjazdów linii nocnych w nocy z 2 na 3 grudnia (piątek/sobota) planowane jest wprowadzenie następujących zmian w organizacji komunikacji zbiorowej:

Autobusy linii 253 kursujące do pętli Leśnica oraz 255 do Iwin kursować będą objazdem od przystanku „Chełmońskiego” przez łącznik do ul. Dembowskiego, Tramwajowej i przystanku „Tramwajowa”, bez pominięcia przystanku.

Zmiana obowiązuje do odwołania.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu