Urzędnicy znaleźli kupca na kamienicę przy ulicy Ptasiej, która „zagrała” w filmie Stevena Spielberga. Przetarg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a uzyskana cena ponad dwukrotnie przewyższa cenę wywoławczą.

Jesienią 2014 roku w okolicy tej kamienicy Steven Spielberg kręcił film „Most szpiegów”, w którym rolę główną zagrał Tom Hanks. Tuż przy budynku znajdował się dawny basen przeciwpożarowy, który w filmie Spielberga udawał wejście do berlińskiego metra. Po zakończeniu zdjęć, zbiornik wyburzono, a w tym miejscu powstał parking.

Wrocławski magistrat 16 grudnia rozstrzygnął przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Ptasiej 22 na Nadodrzu. Cena wywoławcza wynosiła 4,4 mln złotych. Do przetargu stanęło 13 licytantów. Nieruchomość – za 10,5 mln złotych – wylicytowała spółka Vienna S.A. 11 Sp. k.

Pod młotek poszły łącznie dwie działki. Działka nr 112/2 o powierzchni 3088 metrów kwadratowych zabudowana jest VI-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej około 618,96 metrów kwadratowych. Działka nr 17/29 o powierzchni 9 metrów kwadratowych jest niezabudowana. 

Stojąca na działce kamienica jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Nieruchomość przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, mogą tam powstać także m.in. biura, hotel albo restauracja.
[addAdSense]
Źródło informacji: TUTAJ
Foto: Łukasz Woźnica / investmap.pl