Już 19 czerwca gitarzyści i gitarzystki po raz 19. zagrają wspólnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowy Rekord Świata odbędzie się w tym roku na Pergoli, w kompleksie Hali Stulecia, a także w sieci. Aby wziąć udział w imprezie na żywo we Wrocławiu, należy już teraz zgłosić swój udział. Organizatorzy zachęcają także do przyłączania się do grania online.

Planujesz udział w Rekordzie we Wrocławiu? Zarejestruj się!

Gitarowe święto na Pergoli we Wrocławiu odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. W zależności od aktualnych obostrzeń liczba uczestników imprezy może zostać w pewnym stopniu ograniczona, dlatego już teraz należy zgłaszać swój udział w Rekordzie. Zapisów na listę gitarzystów grających na żywo można dokonywać pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Wcześniejsze zgłoszenie gwarantuje udział w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata grającej na żywo we Wrocławiu.

 

Stwórz swoją gitarową grupę i dołącz do Rekordu online

Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online – w tym roku uczestnicy spróbują pobić Gitarowy Rekord… Świata. Liczy się każda gitara. – Nieważne, gdzie będziecie – w domu, w ogródku, w górach, czy na pełnym morzu – dołączcie do nas w sieci. Zagrajmy razem kultowe „Hey Joe” Jimiego Hendrixa – mówi Leszek Cichoński, szef gitarowej orkiestry. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021. Zgłoszenia do grania online nie będą przyjmowane wcześniej. – Aby oficjalnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord, musimy mieć pewność, że gracie razem z nami w dniu imprezy – dodaje Cichoński.  Link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl .

Jednak już teraz organizatorzy zachęcają gitarzystów na całym świecie, a także domy kultury, szkoły gitarowe, grupy przyjaciół i całe rodziny do formowania własnych składów gitarowych. Zorganizowane grupy proszone są o kontakt pod adresem: gitarowyrekordswiata@gmail.com. – Z niektórymi połączymy się w trakcie transmisji na żywo, a filmiki z przygotowań publikować będziemy w mediach społecznościowych – podają organizatorzy.

 

Przygotuj się do Rekordu z Leszkiem Cichońskim i innymi gitarzystami 

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Nie trzeba być pełnoletnim. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, znajdują się na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka. Już teraz można ćwiczyć z Janem Borysewiczem przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”.

Wśród artystów, którzy w tym roku potwierdzili swój udział w Rekordzie są m.in. Jan Borysewicz, Patrycja i Grzegorz Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Adam Palma i Krzesimir Dębski. W 2022 roku impreza powróci na wrocławski Rynek.  Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji imprezy pojawiać się będą na bieżąco na profilu Fb @GitarowyRekord i oficjalnej stronie Rekordu: www.heyjoe.pl

Foto: Mat. prasowy