Pięć dni koncertów, jazz japoński, amerykański, skandynawski i polski, wyjątkowe sceniczne spotkania, jam sessions do późnych godzin nocnych oraz plenerowa oferta dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Strefa Kultury Wrocław obiecuje wielkie jazzowe emocje i rozrywkę na światowym poziomie.

Pierwszy dzień festiwalu to koncert reprezentanta młodego pokolenia sceny skandynawskiej, saksofonisty, kompozytora i aranżera Mariusa Neseta, który wystąpi z Trondheim JazzOrchestra. Następnie spotkanie trzech wyjątkowych instrumentalistów: Eddie Daniels, Leszek Możdżer i Dariusz Oleszkiewicz, czyli muzyczna rozmowa na klarnet, piano i kontrabas. Na koniec występ jednej z najciekawszych grup na młodej polskiej scenie jazzowej – Quindependence. Po koncertach tradycyjnie ruszają jam sessions, które na Mazowieckiej 17 są już tradycją. 

W kolejnych dniach zobaczymy m.in. legendarnych Yellowjackets, którzy milionowymi nakładami płyt i fanów już dawno zasłużyli na status supergwiazdy. Dzięki Kei Akagi Quartet wrocławska publiczność pozna także brzmienie fletu shakuhachi, a wszechstronny nowojorski basista Charnett Moffett zaprezentuje utwory ze swojego ostatniego krążka „Music From Our Soul”, który został nagrany ze światową śmietanką jazzu

Od 28 do 30 kwietnia na uczestników festiwalu, ale także na wszystkich spragnionych jazzowych dźwięków, czeka wielki plenerowy piknik jazzowy. Impreza została podzielona na tematyczne strefy, które oferować będą dobrą muzykę pod postacią jazz sessions w wykonaniu wrocławskich DJ’ów oraz finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową (strefa chillout), świetne jedzenie serwowane przez Gastro Nocki (strefa gastronomiczna), atrakcje w powietrzu, czyli loty balonem na uwięzi z jazzowym silent disco (stref rekreacyjna) oraz rekreacje i zabawy (strefa dla najmłodszych). Strefy funkcjonować będą od godziny 14:00 do 24:00, wstęp do każdej z nich jest niebiletowany.

Wielki finał przypada na poniedziałek. 30 kwietnia na czterech scenach (w tym jednej plenerowej) zaprezentują się artyści Światowego Dnia Jazzu Polskiego. Czeka nas ponad 40 godzin muzyki wyselekcjonowanej przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego festiwalu Jazz nad Odrą. Nie zabraknie też jazzu granego nad samą rzeką i w przestrzeni miejskiej: na Wyspie Słodowej i bulwarze Dunikowskiego zagrają Funky New Orleans i Dixie Tiger’s Band, a przed Barbarą pojawi się Old Metropolitan Jazz. Dodatkowo, w tym roku Światowy DzieńJazzu Polskiego jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bilety dostępne są na stronach: www.JazzNadOdra.plwww.StrefaKultury.pl i www.eventim.pl, a także w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17) i stacjonarnych punktach sprzedaży w Empiku, Media Markcie i Saturnie.