Do Wrocławia zawitała kolejna firma oferująca wynajem hulajnóg elektrycznych. Nazywa się „Hive” i jest połączona z firmą Taksówkarską „MyTaxi”.

Usługa Hive ma być połączona z inną aplikacją przewozową MyTaxi. W niedalekiej przyszłości pasażerowie z poziomu jednej aplikacji będą mogli zamówić zarówno przejazd taksówką, jak i hulajnogą. Do tej pory z Hive mogli korzystać mieszkańcy Lizbony, Aten i Paryża.

Wrocław jest drugą polską metropolią, po Warszawie, do której wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze tygodnie w stolicy pokazały nam jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to dynamiczne miasto, stawiające na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które są spójne z ideą przewodnią naszej marki. Bardzo nas też cieszy współpraca z władzami miasta przy wprowadzeniu naszej usługi elektromobilności do Wrocławia. – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive

Ile to kosztuje?

Okazuje się, że hive zróżnicowało swoją ofertę w stosunku do hulajnóg Lime, które na start kosztują 3,00 zł i 50 groszy za minutę jazdy, w hive samo wypożyczenie kosztuje 2,50 zł, a minuta jazdy 0,45 groszy. Do tego hive dopuszcza tryb postoju, czyli maksymalnie na 30 minut możemy zablokować naszą hulajnogę, by wstąpić na przykład do sklepu, a w tym czasie nikt nam jej nie wypożyczy.

Wypożyczyć e-hulajnogi hive można za pomocą darmowej aplikacji działającej na systemach Android i IOS. Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR.

 

Foto: Michał - MiejscaWeWroclawiu.pl