Zakłady na hokej sprawiają, że jedna z najbardziej ekscytujących gier na świecie jest o wiele bardziej intrygująca Szybka, fizyczna gra na lodzie oferuje ogromne menu hokejowych kursów i akcji każdego wieczoru.

 Z dodatkową ekscytacją związaną z obstawianiem play-offów i finału Pucharu Stanleya, zakłady online pl na hokej oferują graczom mnóstwo okazji do zarobienia gotówki.

Wyjaśnienie linii zakładów NHL

 Podobnie jak w przypadku większości sportów zespołowych, zakłady na hokej pozwalają fanom wybrać stronę, która ich zdaniem wygra mecz. Ponadto obstawiający mogą obstawiać całkowitą liczbę strzelonych bramek i liczne alternatywne rynki kursów dla każdego meczu. Najpopularniejszymi liniami zakładów na hokej są money line, puck line i powyżej/poniżej.

 

Zakłady online pl money line

 Jeśli chodzi o zakład money line, musisz wybrać zwycięzcę gry. Na podstawie o siłę zespołów i inne czynniki, bukmacherzy obliczają domniemane prawdopodobieństwo zwycięstwa obu stron i ustalają kursy dla każdej drużyny.

Rozpiętość punktowa

Puck line wyrównują rywalizację między dwoma zespołami, a bukmacherzy wyznaczają handicap na bramki.

 Jedna drużyna jest faworytem na puck line -1,5 – i musi wygrać większą niż 1,5 gola, aby pokryć linię – podczas gdy druga zostanie uznana za słabszą od puck line +1,5 – musi wygrać lub przegrać mniej niż 1,5 gola.

Zakłady powyżej/poniżej

 Sumy powyżej/poniżej to szacunkowa łączna liczba bramek zdobytych przez obie drużyny w meczu. Gracze obstawiają, czy ostateczny wynik przekroczy lub spadnie poniżej oczekiwanego wyniku.

Specyfika zakłady online pl NHL

 Obstawianie money line jest najprostszym sposobem obstawiania na hokeja, ponieważ bukmacherzy proszą po prostu obstawiających, aby wybrali stronę, która ich zdaniem wygra mecz. Ponieważ nie wszystkie pojedynki są równe, każdej drużynie zostanie przydzielona money line, która odzwierciedla domniemane prawdopodobieństwo wygrania gry.

 Bukmacherzy często wyświetlają money line w amerykańskich kursach (setkach). Faworyt money line będzie oznaczony ujemną (-) wartością przed swoją money line, podczas gdy słabszy będzie miał dodatnią wartość dołączoną do szans na money line.

 Na przykład faworyt, który wygra grę — Boston Bruins — ma money line w wysokości -175, co oznacza, że za każdy 1 zł, który chcesz wygrać, musisz zaryzykować 1,75 zł (postaw 175 zł, aby wygrać 100 zł).

 Tymczasem Dallas Stars ma money line +155, co oznacza, że za każdego zaryzykowanego 1 zł możesz wygrać 1,55 zł (postaw 100 zł, aby mieć szansę na wygraną 155 zł).

 Puck line to hokejowa wersja rozłożenia punktów, w której pewna liczba bramek jest wyznaczona jako handicap między dwiema drużynami.

 Ze względu na niską liczbę punktów i rutynowo zacięte zawody w NHL, najczęstszą puck line jest 1,5 gola, z faworytem puck line ustawionym na -1,5 i słabszą puck line na +1,5. Jednak w bardziej jednostronnych zawodach znajdziesz większe puck line.

 Jeśli drużyna jest faworytem puck line (-1,5), musi wygrać mecz dwoma lub więcej golami, aby pokryć puck line.

Jeśli drużyna jest słabsza w stosunku do puck line(+1,5), musi od razu wygrać mecz lub przegrać o mniej niż dwa gole, aby pokryć i wygrać zakłady online pl na puck line.

Innym popularnym typem zakładu jest powyżej/poniżej. To wtedy musisz postawić na łączny wynik meczu hokejowego. Bukmacherzy ustalają oczekiwaną łączną liczbę bramek do zdobycia przez obie strony. Obstawiający mogą obstawiać, czy ostateczny wynik przekroczy lub spadnie poniżej tej sumy.

Większość łącznych wartości powyżej/poniżej wynosi od 5 do 6,5 gola, w zależności od tego, jak dobre są ataki i defensywy drużyn. Ponieważ hokej jest grą o niskich wynikach, sumy bramek nie zmieniają się tak bardzo, jak w koszykówce czy piłce nożnej.

 

Foto: Pixabay