W tym roku fani „Gwiezdnych wojen” muszą mieć mocno zapięte pasy bezpieczeństwa, by nie odlecieć w kosmos!

Kilka miesięcy po premierze spin-off’u, miłośnicy sagi będą mogli zobaczyć po raz pierwszy w Polsce projekcje filmu „Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja”, do którego pełną ścieżkę dźwiękową zagra Praska Orkiestra Symfoniczna.

Koncerty zaplanowano na październik w czterech polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Muzyka do filmu „Gwiezdne wojny – Nowa nadzieja” uznana jest za najbardziej kultową
w historii kina. Jest kopalnią tematów i motywów wykorzystywanych przez Johna Williamsaprzy tworzeniu pozostałych części sagi.

Dziś trudno wyobrazić sobie którykolwiek film z serii „Gwiezdne wojny” bez wybitnej muzyki Williams’a, która idealnie oddaje nastrój scen filmowych. Soundtrack „Gwiezdne wojny – Nowa nadzieja” już od pierwszych nut trzyma widza w napięciu i nie puszcza aż do końca. Przeplatające się w partyturze motywy muzyczne prowadzą widzów przez odległe galaktyki i kosmiczne przygody, w magiczny sposób uzupełniając dzieło Georga Lucasa.

 

Złap szturmowca i tańsze bilety na koncerty Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja z muzyką na żywo!

Już na początku października w czterech polskich miastach wyląduje Sokół Millenium, z którego wysiądą nie tylko legendarni bohaterowie, a także Praska Orkiestra Symfoniczna, która wykona ścieżkę filmową do legendarnego filmu na żywo. Wcześniej jednak te miasta odwiedzą uwielbiani bohaterowie – Han Solo, Księżniczka Leia, Chewbacca i pewien rycerz Jedi, którzy pomoc Rebelii w schwytaniu szturmowca będą nagradzać specjalnym kuponem. Upoważnia on do zakupu 2 biletów w cenie 1 na koncerty Star Wars: Nowa Nadzieja z muzyką na żywo!

Siły Rebelii są ograniczone, więc w pogoni za szturmowcami podzielili swoje siły. Księżniczka Leia będzie ścigać szturmowca we Wrocławiu, Han Solo w Krakowie, tajemniczy rycerz Jedi nad morzem, a największy bohater – Chewbacca będzie go gonić w Warszawie. Jak wiadomo – szturmowcy nie grzeszą sprytem, więc będzie można ich złapać w najbardziej uczęszczanych miejscach – parkach, placach i skwerach. Na pewno będą wyróżniać się w swoich charakterystycznych białych pancerzach. Rebelii bardzo zależy na ich schwytaniu, więc pomoc będą nagradzać kuponami, które upoważniają do 2 biletów w cenie 1 na koncerty Star Wars: Nowa Nadzieja z muzyką na żywo!

 

Powodzenia – niech Moc będzie z Wami!

 

Choć od premiery filmu minęło już ponad 40 lat, to w tym czasie obraz stał się kultowym dziełem, prawdziwym przełomem w kinematografii. Kreacje bohaterów, historia i sposób nakręcenia filmu, zmieniło postrzeganie sztuki filmowej. Ważną częścią filmu stała się także niezapomniana, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka Johna Williamsa. Fani w Polsce będą mieli możliwość obejrzenia dzieła na wielkim ekranie. Ścieżkę dźwiękową wykona Praska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Christophe’a Eliota.

 

Muzyka do filmu „Gwiezdne wojny – Nowa nadzieja” jest kopalnią tematów i motywów wykorzystywanych przez Johna Williamsa przy tworzeniu pozostałych części sagi. Dziś trudno wyobrazić sobie którykolwiek film z serii „Gwiezdne wojny” bez wybitnej muzyki Williamsa, która idealnie oddaje nastrój scen filmowych. Soundtrack „Gwiezdne wojny – Nowa nadzieja” już od pierwszych nut trzyma widza w napięciu i nie puszcza aż do końca. Przeplatające się w partyturze motywy muzyczne prowadzą widzów przez odległe galaktyki i kosmiczne przygody, w magiczny sposób uzupełniając dzieło Georga Lucasa.

 

Projekcja filmu „Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja” w towarzystwie Praskiej Orkiestry Symfoniczne będzie miała miejsce w następujących terminach:

 

9 października – Kraków – TAURON Arena

10 października – Wrocław – Hala Stulecia

12 października – Gdańsk – ERGO Arena

13 października – Warszawa – Torwar

Wydarzenie odbędzie się 10 października 2018 o 20:00 – 22:30

Bilety dostępne są za pośrednictwem strony: Eventim.pl

Link do wydarzenia na FB: Tutaj

KONKURS!

Mamy do rozdania podwójne zaproszenie!

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Która część sagi Gwiezdnych Wojen, będzie wyświetlana podczas STAR WARS IN CONCERT ? Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, wybierzemy jednego zwycięzce, który otrzyma podwójne zaproszenie.

Wyniki ogłosimy 28.09.18 (piątek) o godz. 17.00

Do dzieła!

 

Wyniki:

Podwójne zaproszenie otrzymuje Ida Nieć! Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

 

Artykuł objęty patronem medialnym MWW