Fabuła, w przypadku gier komputerowych, jest jedną z najważniejszych cech. Błędne jest rozumowanie, że wystarczy tylko przepiękna grafika, równie ważna będzie zawsze historia. Do tego dochodzą jeszcze takie niuanse jak możliwość interakcji między postaciami lub wpływanie na przebieg zdarzeń. Scenariusze są coraz częściej układane w grach wideo tak, aby urozmaicić jeszcze bardziej rozgrywkę.

Aktualnie, rynek rozrywki wirtualnej mocno się rozrasta i można zaobserwować na nim coraz większy ruch. Nie chodzi oczywiście o kasyna online, darmowe spiny bez depozytu 2020 i tego typu rozrywkę, ale o najciekawsze tytuły dedykowane na przykład na konsole do gier, ale również komputery osobiste. Przed zakupem konkretnej gry, warto zatem skorzystać z jakiegoś dobrego zestawienia.

Pamiętajmy jednak o tym, że wybór konkretnego tytułu zawsze będzie bazować na indywidualnych i osobistych preferencjach. Poza tym, na wybór wpływa osobowość gracza, a także gry, z którymi do tej pory miał do czynienia.

Gra z prawdziwego zdarzenia

Jak łatwo się domyślić, nie możemy być obojętni wobec produkcji, która wyszła spod ręki specjalistów ze Studia Naughty Dog. Chodzi oczywiście o „The Last of Us”. To gra, która bije rekordy popularności na całym świecie. Już od pierwszych minut zauważamy, że mamy do czynienia z czymś rzeczywiście wyjątkowym. To poważny tytuł, którego twórcy nie obawiali się poruszyć bardzo ważnych społecznie wątków. To opowieść wzruszająca, ale jednocześnie fascynująca. Historia jest doskonale rozpisana w kontekście relacji bohaterów.

Opowieść smutna, ale ciekawa

Gracze cenią także drugą część „Silent Hill”. Opowiadana w tej grze historia jest bardzo smutna, ale jednocześnie niezwykle wciągająca. Czyż jednak tego nie oczekujemy od gier komputerowych? Chodzi nam przecież o niebanalną rozrywkę. Po to chcemy się zatopić w fikcyjny świat, aby oderwać się od rzeczywistości i wcielić w całkiem inną postać.

W finale tej opowieści gracz może poczuć rzeczywiście totalną beznadzieję. Na koniec okazuje się, że główny bohater jest inną osobą, aniżeli podejrzewaliśmy. To obraz stawiający brutalną tezę na temat natury człowieka. Czy rzeczywiście w każdym z nas kryją się demony? Najlepiej sprawdzić to, grając w tę grę.

Trzecia część Wiedźmina

Polska produkcja znana na całym świecie, czyli trzecia część Wiedźmina o nazwie „Dziki Gon” to produkcja wszech czasów. Większość recenzentów i graczy na całym świecie, zachwyca się niezwykle dokładną grafiką i ogromnym uniwersum, które do dyspozycji ma gracz. Na uwagę zasługuje tutaj jednak główny wątek opowiadanej historii, który pozornie jest przeciętny, ale po rozpoczęciu gry można zauważyć , że z niczym takim do tej pory nie mieliśmy do czynienia.

Głównym atutem tej gry są kreacje postaci, ale także bardzo wiele pobocznych wątków. Dzięki temu mamy do dyspozycji mnóstwo możliwości, a gra jest niezwykle rozbudowana. Zdecydowanie można stwierdzić, że twórcy gry pokazali, w jaki sposób należy tworzyć niezwykle wciągające scenariusze gier.

Dlaczego warto zagrać w GTA V?

Oczywiście w żadnym zestawieniu gier, również tym które pod uwagę bierze fabułę, nie może zabraknąć „GTA V”. Rockstar Games odpowiedzialne za cykl gier  „GTA” zawsze miało do zaoferowania konsumentom kolejną, jeszcze bardziej interesującą odsłonę. Te gry można porównać do hitów kinowych – zawsze wiemy, że rozgrywka będzie interesująca. W ostatniej części mamy dodatkowo do dyspozycji możliwość wpływania na fabułę, a poza tym wcielamy się w 3 postacie. To rzeczywiście przełom w konstruowaniu scenariuszy gier.

Foto: Pixabay