W czwartek 15 kwietnia, około godz. 10:30, na moście Sikorskiego doszło do groźnego wypadku. 

Kierowca samochodu dostawczego prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i wjeżdżając na most najechał na filar, na skutek czego auto przewróciło się na bok na torach tramwajowych. Przewracając się, samochód dostawczy uderzył w drugi, przejeżdżający prawidłowo mniejszy samochód.

Kierowca samochodu dostawczego zdołał wysiąść z niego przez drzwi pasażera. Na miejsce zostały wezwane odpowiednie służby – pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Most jest aktualnie nieprzejezdny zarówno dla ruchu samochodowego, jak i tramwajowego, a na miejscu tworzą się korki.

 

Ponadto kilka minut wcześniej, nieopodal mostu, a dokładnie przy skrzyżowaniu ul. Mostowej z ul. Księcia Witolda doszło do kolizji samochodu osobowego marki Audi z tramwajem jadącym w stronę pl. Jana Pawła II.

 

W związku z wypadkiem, tramwaje i autobusy kursują objazdami: 

– Tramwaje linii 7>KLECINA skierowano objazdem przez Dworzec Nadodrze, ul. Słowiańską, Jedności Narodowej, pl. Bema, Piaskową, Skargi, Teatralną, Świdnicką.
Tramwaje linii 7, 15>POŚWIĘTNE skierowano objazdem przez pl. Legionów, ul. Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki.
Tramwaje linii 74>OSOBOWICE skierowano objazdem przez ul. Dubois, Drobnera, pl. Bema, Piaskową, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Sądową.
Tramwaje linii 15>PARK PŁD., 74>KRZYKI skierowano objazdem przez Dworzec Nadodrze, ul. Słowiańską, Jedności Narodowej, pl. Bema, Piaskową, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą
Autobusy linii 144 skierowano objazdem w obu kierunkach przez ul. Ruską/św. Mikołaja, Kazimierza Wielkiego, Grodzką, most Uniwersytecki, Cybulskiego, Pomorską.

 

Screen: Adam W. 
Foto: Kacper S.