Bicie Gitarowego Rekordu Świata odbywało się tradycyjnie 1 maja na płycie wrocławskiego Rynku. Zeszłoroczna edycja, ze względu na pandemię, odbyła się po raz pierwszy w całości online, natomiast w tym roku imprezę zaplanowano na czerwiec.

Tegoroczna, 19. edycja jednego z największych festiwali muzyki gitarowej odbędzie się 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia, a po części także online. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, nowy termin i lokalizacja umożliwią zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. Dodają również, że tegoroczna lokalizacja Gitarowego Rekordu jest jednorazowa i wynika wyłącznie ze względów bezpieczeństwa – w przyszłym roku impreza powróci na wrocławski Rynek.

Organizatorzy zapewniają, że gitarowe święto odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, z zachowaniem niezbędnych obostrzeń. Przez cały czas trwania imprezy w mocy pozostawać będzie hasło „dystans – dezynfekcja – maseczka”. W zależności od aktualnych obostrzeń, liczba uczestników na Pergoli może zostać w pewnym stopniu ograniczona, dlatego warto dołączać do wspólnego bicia Rekordu online.

Warto przypomnieć, że w 2020 roku Gitarowy Rekord odbył się w całości w internecie. „Hey Joe” zagrało razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – aż 7 998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, uczestnicy nadesłali ponad 5 tysięcy zdjęć i filmów, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA. W tym roku ma być podobnie.

– Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację domów kultury, szkół gitarowych, wszystkich fanów gitary, od Wrocławia po Zanzibar – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

Foto: Facebook/Gitarowy Rekord Guinnessa