Już 30 stycznia na wrocławskim Rynku podczas finału WOŚP specjalna Gitarowa Strefa zainauguruje przygotowania do jubileuszowej 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata. Do wylicytowania wspólne granie z gitarzystami z całego świata. W niedzielę na małych i dużych gitarzystów czekają liczne atrakcje, w tym warsztaty z Leszkiem Cichońskim i gitarowe karaoke.

Wesprzyj WOŚP i zagraj na Rynku 1 maja z gwiazdami gitary!

Licytacje to jedna z najbardziej emocjonujących form wsparcia WOŚP. Tym razem fani gitary będą mogli powalczyć o miejsce na głównej scenie 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata, a tym samym zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku z gwiazdami gitary, przy akompaniamencie tysięcy gitarzystów z całego świata. Taka szansa zdarza się tylko raz w życiu. Cała wylicytowana kwota zasili dobroczynne konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, zbierając środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci. 

 

Zagraj lub zaśpiewaj dla WOŚP i weź udział w klipie promującym 20. edycję Rekordu

W strefie Gitarowego Rekordu Świata każdy będzie mógł zagrać i zaśpiewać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przy okazji poczuć się jak prawdziwa gwiazda gitary. Organizatorzy zachęcają w szczególności do wykonywania polskiego hitu wszech czasów – piosenki „Wehikuł Czasu” zespołu Dżem, który będzie motywem przewodnim teledysku przygotowywanego z polskimi muzykami w ramach zapowiedzi jubileuszowej edycji Gitarowego Rekordu Świata. Na miejscu czekać będą gitary, mikrofony oraz oryginalny podkład muzyczny. – Chcemy, aby każdy mógł spróbować swoich sił grając na żywo lub w formie karaoke i dołożyć swoją cegiełkę do muzycznego klipu, który tworzymy z myślą o fanach festiwalu. Najlepsze wykonania zamieścimy w filmie, którego premiera będzie miała miejsce 1 maja na wrocławskim Rynku i w sieci – mówią organizatorzy. 

 

Na miejscu będzie można zagłosować w Plebiscycie na Gitarowe Przeboje Wszech Czasów.  Hity z największą liczbą głosów usłyszymy na żywo 30 stycznia podczas wieczornego koncertu w Starym Klasztorze oraz 1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Świata 2022. Głosować można już teraz przez stronę https://heyjoe.pl/ankieta/. Na głosujących czekają pamiątkowe gadżety Gitarowego Rekordu. 

 

Spotkaj się z Leszkiem Cichońskim i Marylin Monroe, zrób zdjęcie z krasnalem i wrzuć do sieci!

Podczas finału WOŚP na wrocławskim Rynku będzie można wziąć udział w gitarowych warsztatach i spotkaniu z Leszkiem Cichońskim, dyrygentem Największej Gitarowej Orkiestry Świata. Będzie to też niepowtarzalna okazja do zdobycia autografu i wspólnego zdjęcia z Leszkiem oraz… Martyną Bellini, czyli gitarową Marylin Monroe. Do zdjęć pozował będzie również Gitarowy Krasnoludek, który od kilku lat mieszka na wrocławskim Rynku. – Zdjęcia wrzuć na Instagram, Facebooka i Tik Toka i koniecznie oznacz nas #gitarowyrekord oraz #wośp. Zróbmy wielkie wesołe zamieszanie na żywo i w sieci. Razem zagrajmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! – zachęcają organizatorzy. 

 

Największa Gitarowa Orkiestra Świata zagra po raz 20.

Po dwóch latach edycji specjalnych spowodowanych pandemią (w 2020 r. w pełni online, w 2021 r. na Pergoli) Gitarowy Rekord Świata wreszcie powraca na wrocławski Rynek. 20. odsłona największego w Polsce święta gitary odbędzie się 1 maja. Z okazji okrągłego jubileuszu szykuje się mnóstwo nowych gitarowych atrakcji. Szczegóły publikowane będą na stronie www.heyjoe.pl, a już teraz można rozpocząć gitarową rozgrzewkę, oglądając klip prezentujący przekrój przez wszystkie dotychczasowe edycje Rekordu: https://www.youtube.com/watch?v=ZtckHEK052c

 

Jak zawsze imprezie na Rynku towarzyszyć będą koncerty gwiazd w ramach największego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka 2022. Swój udział w festiwalu, który odbędzie się w dniach 1-3 maja we Wrocławiu, potwierdzili już EPICA – holenderska gwiazda symfonicznego metalu, KORPIKLAANI – folk-metalowa grupa z Finlandii, MORCHEEBA – legenda trip hopu z Londynu oraz polskie gwiazdy – KULT, DŻEM, PIDŻAMA PORNO, NOCNY KOCHANEK, ØRGANEK, WaluśKraksaKryzys, DARIA ZAWIAŁOW, KATARZYNA NOSOWSKA oraz BRODKA. Dla gitarzystów bijących rekord przygotowane będą bilety w ulgowych cenach.

 

Więcej informacji: www.heyjoe.pl 

 

Foto: Mat. prasowy