1 maja o godz.10:00, zgodnie z tradycją spotykamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie.

Gitarowy Rekord Guinnessa bijemy już po raz czternasty, ale najwyższe światowe wyniki od lat należą do Wrocławia. W 2014 r. „Hey Joe” Jimiego Hendrixa wspólnie zagrały 7344 gitary, rok temu nie udało się podnieść wyniku i zagrały „tylko” 5003 gitary – tym większe wyzwanie przed nami!
Rok 2016 to rok szczególny, bo z racji zaszczytnej funkcji Europejskiej Stolicy Kultury, oczy całego świata zwrócone będą na Wrocław, który to właśnie dzięki nam jest już Europejską (a właściwie Światową) Stolicą Gitary!
Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej niż 7344, by znów przejść do historii 🙂
Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.

Koncert Gwiazd towarzyszący Gitarowemu Rekordowi Guinnessa 2016.odbędzie się 1 maja od godz 17.30 w kompleksie Hali Stulecia oraz przyległej do niej Pergoli.
Na dwóch scenach zagrają m.in. holenderska grupa Within Temptation, brytyjska legenda rocka Status Quo, power metalowa grupa DragonForce, pochodzacy z Niemiec za zespół Guano Apes oraz rodzima gwiazda – zespół Dżem.
Do udziału w koncertach na obu scenach wystarczy jeden bilet – promocyjna cena obowiązująca do 10 kwietnia wynosi 80 zł, a dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu bilet kosztował będzie 30 zł.