Aktualnie we Wrocławiu istnieją dwa funkcjonujące już skateparki, natomiast w trakcie budowy są trzy tego typu obiekty. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości dla miłośników wyczynowej jazdy na rolkach czy rowerze, ponieważ w planach są kolejne trzy skateparki.

Skateparki, z których można obecnie korzystać to:

1. Skatepark Zajezdnia przy ul. Legnickiej 65

Wśród jego elementów można znaleźć: minirampę, bank, quarter, murki, funbox z piramidką, murki (łamany i prosty), rail, quartery, banki, gąbki, do których można robić różne ewolucje, funbox, schodki, murki, rail, 3x grindbox, picnic table, zjazdy, podjazdy.

Powierzchnia skateparku wynosi 3 tysiące metrów kwadratowych, jest zadaszony, a wstęp na jego teren jest płatny.

2. Skatepark przy ul. Królewskiej (Park Jedności)

Obiekt został wybrany do realizacji w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ma 280 metrów kwadratowych powierzchni, na jego terenie znajduje się 10 elementów umożliwiających wykonywanie różnego rodzaju ewolucji. Mieści się tam również 150-metrowy tor rolkowy.

W trakcie realizacji są obecnie trzy skateparki:

1. Skatepark przy ul. Bacciarellego

Skatepark ten, również jest projektem, który został zgłoszony do WBO. Jego realizacja została podzielona na trzy etapy. W ramach inwestycji powstanie obiekt o powierzchni 300 metrów kwadratowych, gdzie pojawi się 6 elementów do wykonywania ewolucji, a także ławki, oświetlenie czy stojaki na rowery.

2. Skatepark na rogu ul. Ślężnej i Borowskiej

Skatepark będzie miał 900 metrów kwadratowych powierzchni, a na jego terenie pojawią się 23 elementy do wykonywania trików, m. in. bowl z dodatkowym grindboxem, pool jam, london gape, minirampa, a poza elementami kątowymi powstaną także elementy nawiązujące do infrastruktury miejskiej, pozwalające szkolić jazdę w kategorii Street. W ramach inwestycji zainstalowane zostanie również oświetlenie, ławki i stojaki na rowery. Metamorfozę przejdzie również zlokalizowane obok boisko sportowe.

3. Skatepark przy ul. Sukielickiej

Obiekt będzie zlokalizowany w okolicach toru wrotkarskiego WCT Spartan. Skatepark będzie miał 700 metrów kwadratowych powierzchni, a na jego terenie znajdzie się 5 elementów, takich jak minirampa, quarter pipe czy jumpbox.

Kolejne wrocławskie skateparki, których budowa jest aktualnie w planach to:

1. Skatepark przy ul. Górniczej/Rękodzielniczej/Tkackiej.
2. Skatepark przy ul. Wałbrzyskiej/Zabrodzkiej (w pobliżu SP nr 42).
3. Skatepark przy ul. Sołtysowickiej.

Foto/Mapa: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk