Burzliwe negocjacje dotyczące kultowych neonów wrocławskich trwały kilka miesięcy. Ostatecznie w kwietniu bieżącego roku udało się dojść do wstępnego porozumienia. Jego efektem jest kolejna umowa, która ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu przez Urząd Miejski Wrocławia i prezesa Fundacji Neon Side Wrocław.

Podpisanie dokumentów opóźniły poszukiwania firmy ubezpieczeniowej, która podjęłaby się ochrony tak nietypowego obiektu, jakim jest podwórko neonów przy ulicy Ruskiej 46. Dziś pozostają już tylko ostatnie formalności, aby w ciągu najbliższych kilku dni rozwiązać starą umowę, a następnie podpisać nową. Prawnicy pozostają w bieżącym kontakcie, w ubiegłym tygodniu uzupełnili niezbędne dane potrzebne do zawarcia umowy – poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nowa umowa będzie obowiązywała przez okres 10 lat.

Konieczny będzie remont generalny

Aktualnie neony są w złym stanie technicznym. Aby mogły cieszyć oczy wrocławian i turystów przez kolejne lata, konieczne będzie przeprowadzenie prac remontowych.

Jesteśmy świadomi obecnego stanu technicznego neonów, dlatego przypominamy, że zgodnie z warunkami nowej umowy to UMW przeprowadzi remont generalny wszystkich neonów w ciągu maksymalnie 9 miesięcy – dodaje Biuro Prasowe UMW.

Urzędnicy zapewniają również, że w czasie najbliższych 10 lat prowadzone będą wszystkie konieczne remonty bieżące.

Od 2017 roku Urząd Miejski przeznaczył na ekspozycję i bieżące naprawy ponad pół miliona złotych.

Jesteśmy przekonani, że nowa umowa pozwoli przywrócić blask tego miejsca, a następnie odpowiednio zabezpieczy funkcjonowanie podwórka przy ulicy Ruskiej 46 – zapewniają urzędnicy.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu