Na wrocławskie ulice wracają ekipy filmowe, które będą nagrywać kolejne ujęcia do serialu „Breslau 1936”. Jak informuje ZDiUM, z realizacją zdjęć będą wiązały się pewne utrudnienia w ruchu kołowym, takie jak: czasowe zmiany w postaci wstrzymywania ruchu na czas ujęcia, zajęcia miejsc postojowych i czasowe wyłączenie ruchu konkretnych odcinków ulic.

„Breslau 1936”

„Breslau 1936” to ośmioodcinkowy serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w 1936 roku we Wrocławiu (ówczesnym Breslau). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa, a w związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia…

Reżyserem serialu jest Leszek Dawid, a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska. W rolach głównych będzie można zobaczyć m.in. Tomasza Schuchardta („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Agatę Kuleszę („Róża”, „Ida”) i Sandrę Drzymalską („IO”, „Filip”).

Warto wspomnieć, że jest to pierwsza polska produkcja oryginalna Disney+, a zarazem pierwszy wspólny projekt ATM Grupy i wspomnianej platformy streamingowej.

Praca filmowców – utrudnienia

22.06 – zdjęcia na terenie Dawnej Pralni przy ul. Krakowskiej – bez zmian w ruchu kołowym.

23.06 – zdjęcia na ul. Podwale 31-33 – plener pod gmachem Komendy Policji.

Całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy na odcinku Sądowa – Świdnicka. Zaprojektowano objazd przez ul. Kościuszki od strony DH Renoma, natomiast od strony ul. Sądowej objazd prowadzi przez pl. Muzealny. Zamknięte również zostaną od strony ul. Podwale ulice Łąkowa i ul. Muzealna. Na ul. Łąkowej nie będzie konieczności eliminacji parkowania, a na ul. Muzealnej dojazd zostanie zabezpieczony aż do dziedzińca Sądu Okręgowego. Piesi i rowerzyści nie będą stanowić przeszkody w realizacji ujęć do filmu.

24.06 -27.06 – zdjęcia na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego – bez zmian bez zmian w ruchu kołowym.

29.06 – zdjęcia na Dworcu Głównym oraz późnym popołudniem/wczesnym wieczorem na ul. Podwale 75 – plener pod kamienicą PAN, ręczne sterowanie ruchem z zakazem parkowania, ujęcia bez zamykania jezdni dla ruchu.

Zaplanowano wyłączenie w ciągu ul. Podwale obustronnego parkowania (od wysokości konsulatu do ul. Komuny Paryskiej), z uwagi na wykonywanie zdjęć plenerowych oraz filmowej bazy sprzętowej (auta techniczne, autobus charakteryzacyjny, wóz z kostiumami i cateringowy oraz campery dla aktorów). Zdjęcia będą kręcone we wnętrzach kamienicy przy ul. Podwale 75 w budynku Pan oraz 1-2 ujęcia kamienicy z zewnątrz. Piesi i rowerzyści nie będą stanowić przeszkody w realizacji ujęć do filmu.

30.06 – zdjęcia na ul. Szajnochy – ujęcia wewnątrz budynków, część ulicy będzie wyłączona z parkowania pod zaplecze techniczne aut ekipy filmowej.

2.07 – zdjęcia na ul. Włodkowica 5 – ujęcia we wnętrzach, część ulicy będzie wyłączona z parkowania pod zaplecze techniczne aut ekipy filmowej.

3.07-4.07- zdjęcia na terenie Hotelu Altus (dwie wieczorne sceny realizowane na Ostrowiu Tumskim) bez zmian z ruchu kołowym.

5.07- Teatr Capitol – ujęcia we wnętrzach – zajęcie miejsc postojowych pod parkowanie aut technicznych na tyłach Capitolu w ul. Bogusławskiego.

Gmach NOT przy ul. Piłsudskiego – ujęcia we wnętrzach – zajęcie miejsc postojowych przy gmachu pod parkowanie aut technicznych zaplecza filmowego.

6.07- zdjęcia na ul. Chałubińskiego – ujęcia plenerowe – zajęcie miejsc postojowych wraz z całą ulicą pod ujęcia historycznych budynków oraz plan filmowy na terenie Uniwersytetu Medycznego.

7.07- plac Uniwersytecki – zdjęcia plenerowe – ręczne sterowanie ruchem, tak jak podczas zdjęć przeprowadzonych w dniu 22.04 br. (plac Uniwersytecki jest deptakiem bez parkowania i regularnego ruchu kołowego).

 

Foto: Pixabay