Bezkres piaskowni Rolantowice, ekstremalne przeszkody i militarne atrakcje, a do tego szczęśliwi, uśmiechnięci ludzie. Runmageddon Wrocław wraca w wielkim stylu i zapowiada wspaniałe, sportowe wyzwanie dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. 

Piaskownia Rolantowice, jako lokalizacja Runmageddonu Wrocław, zachwyciła startujących w zeszłym roku, kiedy to pierwszy raz odbył się tam najpopularniejszy w Polsce bieg przeszkodowy. Takich wrażeń i widoków nie spodziewał się wtedy nikt, dlatego każdy, kto pokonał tę fantastyczną trasę, pozostawił tam cząstkę siebie i z chęcią wróci na jej teren także w tym roku. – Jest to wyjątkowe miejsce, a planowanie tam naszego eventu jest niezwykle ekscytujące. Nieskończoność terenu i jego ukształtowanie sprawia, że Runmageddon w Rolantowicach to prawdziwa przygoda prosto z filmowych kadrów. Więc jeśli ktoś chce poczuć te emocje, co bohaterowie superprodukcji, niech się szybko się zapisuje i odlicza dni do startu  – mówi dyrektor eventu Adam Ryszczyk.

Nie tylko piasek

W tym roku Runmageddon Wrocław będzie jednak wyglądał nieco inaczej niż w poprzednim. Organizator zdecydował jeszcze dodatkowo urozmaicić go militarnymi atrakcjami. Uczestnicy, jak i kibice, będą mogli zjeść smakołyki z wojskowej kuchni polowej. Sprawdzą swoją celność na strzelnicy IPSC, a także tej z markerami do paintballa. Chętni wezmą udział w rozgrywce Archery Tag, w której będą strzelać z łuku. Ponadto, fani motoryzacji będą mogli  przejechać się wojskowym Dodgem czy Quadami. 

Runmageddon, dla kogo?

W ekstremalnym biegu przeszkodowym w dniach 21-22 sierpnia br. wystartować będą mogli wszyscy Ci, którzy marzą o sportowym wyzwaniu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czekać będzie jednokilometrowa trasa Runmageddonu Kids. Młodzież będzie mogła się zmierzyć z mocnymi dwoma kilometrami i ponad 15 przeszkodami. Dla zespołów rodzinnych zaplanowana jest formuła Family, której popularność z miesiąca na miesiąc rośnie. Dorośli mogą liczyć na ekstremalne wyzwanie w czterech wariantach: Intro – dystans 3 kilometrów z 15 przeszkodami; Rekrut – 6-kilometrowa trasa z ponad 30 przeszkodami; Nocny Rekrut – 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód do pokonania nocą; Classic – najdłuższym, bo 12-kilometrowym najeżonym ponad 50 utrudnieniami. Dla osób między 16 a 18 rokiem życia, ale tylko za zgodą rodzica, dostępna będzie formuła Intro i Rekrut. 

Pomocna Dłoń 

O 10:30, 21 sierpnia 2021 r. zaplanowany jest start serii formuły Rekrut dedykowanej osobom, które “chcą, ale się boją” pokonać Runmageddon. Jej wyjątkowość polega na tym, że z uczestnikami biegnie ekipa Runmageddończyków, którzy chętnie na każdej przeszkodzie podadzą pomocną dłoń. Dlatego onieśmielone a jednocześnie zaintrygowane ekstremalnym wyzwaniem osoby mogą pobiec w doborowym towarzystwie z pewnością, że kiedy się zawahają, nie będą w tym sami. – Seria “Pomocna Dłoń” pozwala wszystkim, którzy się obawiają Runmageddonu, zobaczyć i przekonać się na własnej skórze, że to wspaniałe, dodające energii i niezapomnianych wrażeń wyzwanie, w którym każdy powinien wziąć udział – mówi Karolina Maciąg z Runmageddonu. 

Foto: Mat. organizatora

Wydarzenie objęte patronatem medialnym MWW