W piątkowy wieczór (27 maja) wrocławscy rowerzyści przejadą przez miasto swoimi jednośladami. Jak wyjaśniają organizatorzy, Majowa Masa Krytyczna będzie poświęcona bezpieczeństwu użytkowników rowerów.

Majowa Masa Krytyczna będzie poświęcona bezpieczeństwu rowerzystów, które zależy również od nich samych. Będziemy przypominać przepisy, tłumaczyć znaki i wyjaśniać jak korzystać z rowerowej infrastruktury we Wrocławiu! Jedziemy, bo zależy nam na budowie wygodnych i bezpiecznych trasach w centrum! Polećcie wydarzenie znajomym, którzy planują w tym roku przesiąść się na rower – zachęcają organizatorzy.

Rowerzyści wyruszą w piątek (27 maja) o godzinie 20:00 z placu Bema. Następnie przejadą ulicami: św. Jadwigi, Piaskową, św. Katarzyny, aż do Galerii Dominikańskiej, gdzie skręcą w lewo, przejadą przez Plac Społeczny, Most Grunwaldzki, a następnie zawrócą na placu Grunwaldzkim, skąd dojadą do skrzyżowania ul. Traugutta, Oławskiej i Podwale. Tam skręcą w ul. Podwale, przejadą wzdłuż fosy, następnie ul. Kołłątaja, ul. Kościuszki, ul. Stawową, ul. Piłsudskiego, przez pl. Jana Pawła, aż do skrzyżowania ul. Legnickiej z Rybacką, gdzie zawrócą i skierują się ul. Ruską, ul. Kazimierza Wielkiego, a następnie uliczkami Rynku aż do fontanny na placu Gołębim.

 

Mapa: Facebook/Masa Krytyczna Wrocław
Foto: Facebook/Rowerowy Wrocław