Od czterech dni, w całej Polsce trwają protesty kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Na poniedziałek 26 października zaplanowana jest blokada samochodowa oraz „spacery” w okolicy wrocławskiego Rynku.

Pieszy protest zaplanowany jest na godz. 17:00, wtedy kobiety zbiorą się na Rynku pod pręgierzem. Następnie podzielą się prawdopodobnie na kilka grup, które będą spacerować w okolicach centrum. Organizatorzy wydarzenia sugerują, żeby na protest założyć czarne ubranie, zabrać ze sobą czarne parasolki i transparenty oraz zawiązać na nadgarstkach czerwone wstążki, ale także założyć maseczki i zachować dystans społeczny. Trasa „spacerów” nie jest jeszcze znana, ma zostać opublikowana po godz. 16:00 na stronie wydarzenia na Facebooku.

Poza pieszym protestem odbędzie się również blokada samochodowa, która wystartuje o godz. 17:00. Kobiety będą prowadzić samochody z prędkością 15 km/h wokół Rynku. Dokładna trasa będzie biegła wzdłuż ulic: Kazimierza Wielkiego – Grodzka – św. Katarzyny.

Foto: Miejsca we Wrocławiu