Opowieści znanego przewodnika Michała Karczmarka o dzielnicy i rzece Oławie, quiz z nagrodami, strefa relaksu na leżakach. To tylko część atrakcji przygotowanych na pierwszą edycję Dnia Trójkąta – kulturalnego święta Przedmieścia Oławskiego. 2 września we Wrocławiu będzie Dniem Trójkąta. Na całą sobotę zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe angażujące zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających osiedle gości. 

Nieznane oblicza znanej dzielnicy

Wydarzenia odbędą się w różnych przestrzeniach Przedmieścia Oławskiego, między innymi na pomostach nad rzeką Oławą (przy ul. Walońskiej – promenada za apartamentowcem Wings). Odbędzie się tutaj spotkanie z Michałem Karczmarkiem – licencjonowanym przewodnikiem turystycznym, autorem książek i przewodników („Wrocław 1947 – fotografie lotnicze”, „Wrocław – pocztówki Maxa Leipelta”, „Śladami Rosjan po Dolnym Śląsku”, „Wrocław Eberharda Mocka”, autor wystaw plenerowych poświęconych historii miasta). Gość specjalny przedstawi nieznane oblicza rzeki Oławy i Przedmieścia Oławskiego.
Liczne restauracje, lunapark, kąpieliska oraz zieleń, tworzyły atmosferę rodem z nadmorskich kurortów przyciągając nad Oławę i na Przedmieście Oławskie tysiące mieszkańców Wrocławia i okolic. Dzisiaj rzeka kojarzy się głównie z wodą pitną dla miasta, jednak dzięki projektowi rewitalizacji ma szansę odzyskać dawną świetność. Warto ją poznać, ponieważ skrywa wiele nieznanych, fascynujących historii. Podczas Dnia Trójkąta będę chciał podzielić się najciekawszymi z nich – mówi Michał Karczmarek.

Nowy rozdział Przedmieścia Oławskiego

Dodatkowo na uczestników spotkań z przewodnikiem czekać będzie strefa relaksu z leżakami i lemoniadą, a także quiz z atrakcyjnymi nagrodami.

Start o godz. 12.00. Kolejne spotkania o godz. 13.00 i 14.00.

Wrocław, pomosty nad rzeką Oławą przy ul. Walońskiej

(W przypadku niesprzyjającej aury – spotkania z przewodnikiem odbędą się w biurze sprzedaży apartamentów przy ul. Walońskiej 11)

Wstęp bezpłatny!

 

Organizatorem tej części Dnia Trójkąta jest partner i sponsor wydarzenia grupa deweloperska Angel Poland,
która realizuje inwestycję Angel River przy ul. Walońskiej, tuż nad rzeką Oławą.

Foto: mat. prasowy