Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu poinformowało o awarii magistrali wodociągowej, która zasila pompownię przy ul. Bystrzyckiej, w związku z którą od czwartku (16 grudnia) na poszczególnych wrocławskich osiedlach może zabraknąć bieżącej wody.

– W związku z awarią magistrali wodociągowej, która zasila pompownię przy ul. Bystrzyckiej, informujemy, że od czwartku, 16 grudnia 2021 r. może nastąpić obniżenie ciśnienia wody do zaniku włącznie na osiedlach: Nowy Dwór, Kozanów, Popowice i Gądów Mały. Utrudnienia mogą dotyczyć szczególnie mieszkań na wyższych piętrach w blokach – wyjaśnia MPWiK.

Prace przy usuwaniu awarii rozpoczną się w czwartek (16 grudnia) w godzinach wczesnoporannych i mogą potrwać od 2 do 4 dni. Dokładna ocena rozmiarów awarii i czasu jej usunięcia będzie możliwa dopiero po wykonaniu prac rozkopowych.

– Bardzo prosimy mieszkańców osiedli Nowy Dwór, Kozanów, Popowice i Gądów Mały o zabezpieczanie wody do picia i celów sanitarnych na okres usuwania awarii. W razie konieczności zostaną uruchomione hydranty z wodą dla mieszkańców. Prosimy zarządców i przedstawicieli spółdzielni o zgłaszanie takiej potrzeby pod numerem pogotowia wodno-kanalizacyjnego 994. Przepraszamy za tę sytuację, jest ona niezależna od nas. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej usunąć awarię – dodaje MPWiK.

 

Foto: Pixabay