W zabytkowym kościółku św. Jana Nepomucena znajdującym się niedaleko Pergoli działa Otwarta Przestrzeń Kultury. W ramach jej działalności na terenie obiektu odbywają się pokazy filmowe i teatralne, spotkania literackie, a także koncerty. Sezon ruszył na początku maja, a kościółek znów jest otwarty dla odwiedzających.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego: „Otwarta Przestrzeń Kultury to miejsce spotkań z kulturą bardzo szeroko rozumianą – od kameralnych koncertów, przez wystawy artystyczne, po warsztaty i spotkania z podróżnikami. Co ciekawe w 2020 r. zainstalowany został system audioprzewodnika, który opowiada niezwykłą historię tego miejsca (dostępne są cztery wersje językowe: polska, angielska, niemiecka, ukraińska).”

11 maja bieżącego roku kościółek ponownie został otwarty dla odwiedzających. Jego wnętrze można podziwiać w każdą sobotę od 12:00 do 20:00, a także w każdą niedzielę między godz. 13:00 a 20:00.

Co więcej, w weekendy na terenie obiektu odbywają się różnego rodzaju wydarzenia. Harmonogram na czerwiec wygląda następująco:

  • 8 czerwca (sobota), godz. 18:00 – Spektakl „Wojna i nerwy” według wykładu Alzheimera,
  • 16 czerwca (niedziela), godz. 17:00 – Koncert Tomka Motyki,
  • 30 czerwca (niedziela), godz. 16:00 – Spotkania Podróżników – Marek Rajczakowski „Pod namiot na dziko, po Europie i okolicach”.

Wstęp jest bezpłatny.

Foto: mat. Otwarta Przestrzeń Kultury