55 tys. godzin terapii, zajęć i warsztatów, 285 członków Klubu Seniora, 142 osoby przebadane bezpłatnie w Klinice Pamięci. Centrum Seniora Angel Care podsumowuje pierwszy rok działalności uruchamia nowe formy opieki. [addAdSense] Z tej okazji w sobotę, 10 czerwca odbędą się dni otwarte dla rodzin!
[addAdSense]
Rok temu we Wrocławiu otwarto Angel Care – pierwsze w Polsce kompleksowe centrum opieki nad osobami starszymi. Obecnie mieszka w nim ponad 100 seniorów. W sumie mają 7970 lat – najmłodszy 46, a najstarszy 96.

Ośrodek korzysta z wzorców opieki sprawdzonych w krajach zachodnich (między innymi indywidualnych programów terapii i aktywizacji).

Jak ten model przyjął się na polskim rynku?

Angel Care rozwija się zgodnie z naszymi założeniami. Łącznie z rekonwalescencjami i pobytami czasowymi przebywało u nas dotychczas 267 osób, a nasi pacjenci spędzili na terapiach, warsztatach, zajęciach ponad 55 tysięcy godzin. Te liczby potwierdzają, że polski rynek jest już gotowy na kompleksową opiekę o wysokim standardzie – ocenia Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care. [addAdSense]


W Angel Care mogą mieszkać zarówno samodzielni seniorzy, jak i osoby wymagające pomocy na co dzień, w tym chorujące na demencję. W praktyce ośrodek jest podzielony na niezależne części, a każda z nich spełnia określoną funkcję: mieszkania dla aktywnych seniorów z usługami i opieką medyczną, Dom Opieki (korzystają z niego osoby, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu), Centrum Chorób Demencyjnych (tu opiekę znajdują osoby starsze z demencją oraz chorobą Alzheimera). Angel Care oferuje też usługi opiekuńcze realizowane w zmniejszonym zakresie czasowym – pobyty czasowe, rekonwalescencyjne oraz rehabilitacyjne. [addAdSense]

Dzień otwarty dla rodzin

Z kolei już w sobotę, 10 czerwca, Angel Care zaprasza na dni otwarte. Rodziny i seniorzy poznają model opieki i atmosferę centrum seniora, a także osobiście porozmawiają z personelem. – Przez cały dzień będzie można obejrzeć również mieszkania dla samodzielnych seniorów, z opieką, wsparciem i pakietem dodatkowych usług – dodaje Michał Kowalski.

W programie dnia otwartego przewidziany jest między innymi wykład „Zrozumieć przeszłość – istota zaburzeń pamięci”, który rozpocznie się o godz. 11.00. Od godz. 11.00 do 14.00 uczestnicy będą mogli zbadać swoją równowagę podczas testu przeprowadzanego przez fizjoterapeutę . Z kolei od godz. 12.00 do 16.00 odbędą się indywidualne konsultacje dotyczące doboru sprzętu i pomocy ortopedycznych. Ciekawym wydarzeniem będzie możliwość przymierzenia kombinezonu geriatrycznego, który będzie dostępny podczas wykładu „Empatia ćwiczona na własnej skórze – zrozumienie potrzeb i zachowania osób starszych” (godz. 13.00-15.00). O godz. 15.00 odbędzie się natomiast spotkanie z psychologiem i terapeutą zajęciowym Grażyną Kołodziej, która opowie o profilaktyce dobrej pamięci.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapisy na wykłady trwają pod numerem telefonu: 71 306 90 30.

 

Więcej informacji: www.angel-care.pl, tel. 71 306 90 30 i 506 919 332

[addAdSense]

 

Foto: mat. prasowy / MiejscaWeWroclawiu.pl