11 marca 2020 r. zmarł założyciel kultowego Baru Witek, Tadeusz Gawęcki. Legenda wrocławskiej gastronomii, twórca najsłynniejszych tostów w naszym mieście, którymi mogliśmy i możemy nadal delektować się w lokalu przy ul. Wita Stwosza.

Dzięki staraniom pana Tadeusza Gawęckiego, bar Witek został kultowym i znanym punktem gastronomicznym w całym Wrocławiu.

W związku z tym redakcja portalu Miejscawewroclawiu.pl postanowiła upamiętnić słynnego mieszkańca naszego miasta w postaci krasnala, który stanie przy wejściu do Baru Witek. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że pana Tadeusza z nami już nie ma, krasnal upodabniający jego osobę będzie witał kolejnych gości do jego lokalu, a tym samym pan Tadeusz pozostanie w pamięci Wrocławia jeszcze przez bardzo długi czas.

Każdy, kto wspomoże zrzutkę zostanie wpisany na listę podziękowań, która ukaże się na naszym portalu. Jeżeli uda uzbierać się więcej pieniędzy niż cel określony w zrzutce – nadwyżkę przeznaczymy na karmę dla Wrocławskiego Schroniska.

Za uzbieraną kwotę planujemy wykonać krasnala (projekt + jego realizacja zostały już uzgodnione z wrocławską firmą). Jeżeli cała akcja przebiegnie pomyślnie, zorganizujemy oficjalne odsłonięcie krasnala przy Barze, o którym na pewno poinformujemy na portalu Miejscawewroclawiu.pl

Tymczasem…

Po dziesięciu dniach od wystartowania zrzutki udało się uzbierać kwotę, która pozwoli na realizację projektu. Aktualnie krasnal jest rzeźbiony przez wrocławską artystkę ale czekają go jeszcze lekkie modyfikacje. Kolejnym etapem będzie wysłanie krasnala do odlewni, a następnie nie pozostaje nam nic innego jak zamontować go przed wejściem do baru Witek i zorganizować oficjalne odsłonięcie.

Zrzutka jest aktywna jeszcze przez tydzień – nadwyżkę przeznaczymy na karmę dla Wrocławskiego Schroniska. Link: https://zrzutka.pl/9pzs3f

Projekt graficzny krasnala wykonała: Ann Art