Remont tunelu północnego rozpoczął się na początku czerwca, wtedy też został wyłączony z ruchu kołowego. Choć dalsze prace remontowe będą prowadzone jeszcze przez około 3 miesiące, to ruch samochodowy zostanie przywrócony w nocy z soboty na niedzielę.

Tunel południowy został wyremontowany w 2013 roku, natomiast prace przy tunelu północnym zaplanowano na tegoroczne wakacje. Część z nich została już zakończona, dzięki czemu ruch samochodowy zostanie przywrócony w nocy z 28 na 29 sierpnia.

– Zgodnie z zapowiedziami przywracamy ruch w tunelu północnym – poinformowała Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.  – Przechodzimy do drugiego etapu inwestycji, a to oznaczą, że planowane zmiany zostaną wdrożone już w sobotę 28 sierpnia br. po godzinie 22:00. Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na otwarciu tunelu północnego i dopuszczenie ruchu tylko jednym południowy pasem. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonować do końca remontu, który ma się zakończyć w listopadzie tego roku – dodała.

Wygląd tunelu po remoncie się nie zmieni, zachowane zostaną wszystkie parametry techniczne. Zakres prac obejmuje m.in. naprawę stropu, murów oporowych, odwodnienia; zabezpieczenie antykorozyjne balustrad i konstrukcji stalowych; naprawę systemów wentylacji oraz oświetlenia. Skuwane okładziny z cegły klinkierowej zostaną odtworzone po naprawie murów oporowych z nowych materiałów w podobnej tonacji kolorystycznej.

 

Źródło: ZDiUM Wrocław / Foto: ZDiUM Wrocław/Google Maps