Kochasz dalekie podróże, ale nie możesz wyjechać? Z pomocą przychodzi Klub Podróżników BIT działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, który już 8-9 maja organizuje swój coroczny Festiwal Podróżniczy Dni Podróżnika. 

Wydarzenie – tym razem w formie on-line, pozwoli uczestnikom na dwa dni przenieść się z powrotem w odległe zakątki globu. Podczas Festiwalu odbędą się prelekcje ze znanymi podróżnikami.  W swoich podróżniczych opowieściach  przeniosą nas na różne kontynenty przybliżając panujący tam klimat i kulturę. 

Jak to się zaczęło? 

Dni Podróżnika to festiwal, którego pierwsza edycja została zorganizowana w 2009 roku. Grupa studentów, pragnących szerzyć swoją miłość do podróży, postanowiła zamiast jeździć po Polsce na festiwale – stworzyć swój własny. Szybko stał się drugim największym projektem Klubu Podróżników BIT. Z roku na rok frekwencja rosła, rekordowo dobijając aż 800 osób! Warto wspomnieć, że całe wydarzenie jest dalej organizowane przez studentów oraz wstęp jest całkowicie darmowy. Założeniem festiwalu jest to, by każdy mógł skorzystać z możliwości rozwijania swoich podróżniczych zainteresowań. 

Poprzednia edycja w 2020 roku przez niepewną sytuację nie doszła do skutku. W tym roku organizatorzy Dni Podróżnika przygotowani są na każdą ewentualność – nawet przeprowadzenie festiwalu online. Postarali się oni o pełen profesjonalizm tego wydarzenia, by problemy natury technicznej nie odbierały słuchaczom przyjemności uczestniczenia. 

W tym roku Festiwal Podróżniczy Dni Podróżnika odbędzie się online w dniach 8-9 maja. Transmisja będzie prowadzona na wydarzeniu na Facebooku oraz na YouTube. Na bieżąco aktualizowane są informacje oraz ujawniani są prelegenci.

Wiemy, że w tym roku podczas festiwalu pojawią się tacy podróżnicy jak: Piotr Strzeżysz z prelekcją „Rowerem przez Tybet”, czy Bartek Sabela i „Jądro chciwości Demokratyczna Republika Kongo”. 

Wszelkie informacje dostępne są na wydarzeniu na facebooku nazwanym Dni Podróżnika 2021. 

Foto: Mat. Dni Podróżnika