W ciągu ostatnich 20 lat we Wrocławiu powstało ponad 200 km ścieżek rowerowych. Mieszkańcy również coraz chętniej wsiadają na swoje dwa kółka. Także zimą. Jednak co zrobić, kiedy nasz rower niszczeje od zimna, wilgoci i ciągłego użytkowania? Można zawieźć go do serwisu albo nauczyć się reperować go samodzielnie.

„Recyklizacja, czyli adopcja rowerów” to otwarte warsztaty rowerowe, w trakcie których można będzie nauczyć się m.in. jak smarować łańcuch, regulować przerzutki oraz łatać dziurawe dętki.
Dwa razy w tygodniu, przy ulicy Jagiellończyka 10c/d można zreperować swój rower pod okiem instruktorów albo adoptować jeden z rowerów oferowanych przez organizatorów, czyli Centrum Rewitalizacji Kultury. Jeśli z takim adoptowanym rowerem się zaprzyjaźnimy, istnieje możliwość odkupienia go.

 

Ta ciekawa inicjatywa, pozwoli rowerzystom oszczędzić pieniądze na serwisowaniu roweru – teraz będą mogli zrobić to sami. A tym, którzy wolą zlecić naprawę profesjonaliście, instruktorzy podpowiedzą chociaż, jak dbać o rower, żeby ten psuł się jak najrzadziej.
Chociaż daleko nam do Amsterdamu albo Kopenhagi(w 2016 roku na kopenhaskich drogach pojawiło się więcej rowerzystów niż kierowców) to sytuacja statystyki wskazują, że z roku na rok cyklistów we Wrocławiu przybywa. Coraz częściej wybieramy rowery jako środek transportu, a nie tylko do jazdy rekreacyjnej.

Na darmowe warsztaty „Recyklizacja , czyli adopcja rowerów” możemy się wybrać w następujących dniach:

12/10/2017 czwartek, godzina 18:30
16/10/2017 poniedziałek, godzina 18:30
19/10/2017 czwartek, godzina 18:30
23/10/2017 poniedziałek, godzina 18:30
26/10/2017 czwartek, godzina 18:30

Jeśli termin nam nie odpowiada, można umówić się na indywidualne szkolenie (tylko z rowerem „adoptowanym”).

Na zakończenie warsztatów organizatorzy przewidują otwartą imprezę z rowerowymi atrakcjami oraz certyfikat potwierdzający wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów dla każdego uczestnika.

 

Tekst: Kamil Kuchta