„Leć z WRO, leć z CDA” to hasło nowego projektu w Porcie Lotniczym Wrocław. W ramach współpracy z operatorem portalu CDA.pl oferującym usługę VOD, lotnisko jako jedyne w Polsce daje możliwość darmowego oglądania i pobierania filmów umilających oczekiwanie na podróż lub sam lot.

Pasażerowie podróżujący z Wrocławia po raz pierwszy mogli skorzystać z oferty CDA w ostatnich dniach. Działanie usługi jest proste i intuicyjne – wystarczy za pomocą widocznych w terminalu kodów QR połączyć się z dedykowaną siecią WiFi. Po zalogowaniu do sieci i pobraniu aplikacji CDA na urządzenia mobilne, pasażer uzyskuje dostęp do specjalnej zakładki Strefa Widza i wybranych filmów, które może pobrać na swoje urządzenie. Pobrane filmy można oglądać więc na lotnisku i podczas dalszej podróży. Co ważne – dostęp jest odnawialny i po dwóch tygodniach od pierwszego zalogowania możliwe jest ponowne skorzystania z oferty CDA.

– We Wrocławiu najważniejszy jest komfort pasażerów oraz pełna satysfakcja z podróży i pobytu na lotnisku. Dlatego stale pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami w odpowiedzi na oczekiwania podróżnych. Nasza współpraca z CDA to innowacyjny projekt, dzięki któremu darmowe filmy umilą czas oczekiwania na lot, ale również całą podróż, zwłaszcza na dłuższych dystansach. Nowe rozwiązania adresujemy więc zarówno do podróżnych korzystających z przewoźników niskokosztowych, jak i pasażerów przesiadkowych i biznesowych – mówi Tatsiana Andrushka, dyrektorka ds. rozwoju Portu Lotniczego Wrocław.

Dostęp do najpopularniejszego serwisu rozrywkowego w Polsce

CDA.pl to witryna, której nie trzeba przedstawiać internautom. Najpopularniejszy niezależny serwis rozrywkowy w Polsce w ramach sekcji CDA Premium oferuje wysokiej jakości filmy i seriale dostarczane przez zweryfikowanych dystrybutorów. Multimedialna platforma działa podobnie jak serwis YouTube – treści dostępne na stronie są tworzone przez społeczność użytkowników. Każdego miesiąca CDA.pl odwiedza ponad 8 milionów internautów, generując przeszło 100 milionów odsłon. Operatorem portalu jest notowana na NewConnect wrocławska spółka CDA S.A.

– Bardzo cieszymy się na tą współpracę, bo to coś zupełnie nowego i coś czego jeszcze żadne lotnisko i żadna platforma filmów na żądanie nie zrobiły. Użytkownicy po zalogowaniu do sieci lotniska i pobraniu aplikacji dostaną ograniczony czasowo dostęp do kilkudziesięciu wybranych filmów, które będą mogli oglądać także offline. Będzie to też doskonała okazja, aby ci pasażerowie wrocławskiego lotniska, którzy jeszcze nie znają naszej platformy, mogli się z nią zapoznać w sposób łatwy i całkowicie darmowy – dodaje Wolfgang Laskowski, rzecznik spółki i pełnomocnik zarządu ds. rozwoju usług.

Odpowiedź na oczekiwania pasażerów

Pomysł Portu Lotniczego Wrocław i CDA jest adresowany do wszystkich pasażerów. W oczekiwaniu na lot podróżni przyjeżdżający spoza Wrocławia będą mogli przyjechać na lotnisko wcześniej, uniknąć tłoku podczas kontroli bezpieczeństwa i cieszyć się dostępnymi filmami na żądanie. Połączenie daje dostęp do oferty na 12 godzin, co czyni propozycję atrakcyjną także pod kątem dłuższych rejsów i przesiadek w europejskich hubach, do których można dotrzeć z Wrocławia.

Nowe rozwiązanie wdrożono także z myślą o pasażerach przewoźników niskokosztowych. Bogaty wybór połączeń tych linii jest filarem oferty portu. Dzięki wrocławskiemu lotnisku i CDA podróżni zyskają dodatkowy bonus z pobytu we Wrocławiu.

 

Foto: mat. prasowe / Pixabay