Skwer u zbiegu ul. Stawowej i Bogusławskiego został zrewitalizowany w ubiegłym roku. Wtedy też nazwano go imieniem Czesława Niemena, aby podkreślić związki artysty z Wrocławiem. Poza odmienioną, zieloną przestrzenią, mieszkańcy zyskali jeszcze jedną bezpłatną atrakcję. Mowa o szafie grającej, dzięki której można posłuchać utworów polskiego muzyka.

Dzięki zeszłorocznej inwestycji na terenie skweru powstały miejsca odpoczynku, zamontowano nowe latarnie, uregulowano chodniki i ułożono płyty z kamienia podkreślające naturalny charakter miejsca.

W miniony wtorek (2 lipca) pojawiła się tam wyjątkowa atrakcja, a mianowicie szafa grająca, która pozwala odtworzyć pięć najpopularniejszych przebojów Czesława Niemena: „Dziwny jest ten świat”, „Pod Papugami”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Sen o Warszawie” i „Wspomnienie” („Mimozami jesień się zaczyna…”). Aby posłuchać wybranego utworu, wystarczy nacisnąć guzik i zrelaksować się na jednej z okolicznych ławek.

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena na skwerze zamontowano również tablicę z wrocławskim kalendarium artystycznym muzyka.

Foto: Miejsca we Wrocławiu