Na początku 2021 roku, Urząd Miasta poinformował o planach w obszarze poszerzenia strefy płatnego parkowania na terenie Wrocławia. Jedną z lokalizacji, gdzie mają powstać nowe miejsca płatnego postoju jest ul. Komuny Paryskiej.

W związku z planami na rozszerzenie strefy, Rada Osiedla Przedmieście Oławskie postanowiła przeprowadzić konsultacje społeczne, które mają pozwolić na poznanie opinii mieszkańców na temat wyznaczenia nowych miejsc płatnego postoju na wybranych ulicach.

Jak informuje rada osiedla, zebrane informacje posłużą wyłącznie do podjęcia decyzji przez radnych w sprawie rekomendacji, gdzie i czy w ogóle wprowadzić płatne miejsca postojowe.

Wypełnione ankiety są przyjmowane od 18 do 31 marca, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. W przypadku wersji papierowej, ankiety można pobierać od poniedziałku do piątku w następujących miejscach:
– CAL Centrum na Przedmieściu w godz. 12:00 – 18:00 (ul. Prądzyńskiego 39A),
– CAL Nowe Łąki w godz. 14:00 – 18:00 (ul. Traugutta 81) oraz
– Przed Pokój H13 – Infopunkt (ul. Hercena 13): poniedziałek 15:00 – 19:00, środa 12:00-16:00, czwartek 15:00-19:00,
– w siedzibie Rady Osiedla w czwartki w godz. 18:00-20:00.

Ankiety papierowe można wrzucać do skrzynki na listy Rady Osiedla (ul. Kościuszki 184) lub zostawiać w CALach (przekazując do rąk pracownikowi lub wrzucając do skrzynki).

Temat stworzenia nowych miejsc płatnego postoju na Przedmieściu Oławskim, podjęło także stowarzyszenie Akcja Miasto, które informuje o korzyściach płynących z takiego rozwiązania. Jak informuje stowarzyszenie na swoim fanpage-u: „mieszkańcy decydują się na poszerzanie płatnej strefy ze względu na to, że:
– za 8,5 zł miesięcznie mogą łatwiej zaparkować koło swojego domu, na osiedlu parkuje o wiele mniej osób spoza miasta/osiedla, znikają wraki/auta, których od lat nikt nie używa,
– wygodniej im się spaceruje, pcha wózek, mają równe chodniki i elementy zieleni na swoich ulicach, zastawione wcześniej przez auta chodniki w końcu można wyremontować bez obawy, że po 2 miesiącach będą wymagały one kolejnego remontu,
– zmniejsza się ilość aut na ulicach osiedlowych, znika ruch samochodowy generowany przez kierowców poszukujących taniego/darmowego miejsca parkingowego. Mniejszy ruch przed twoim oknem to: mniejszy hałas i zanieczyszczenie powietrza. Poprawia się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.”

Formularz w wersji elektronicznej jest dostępny na facebookowym profilu Rady Osiedla Przedmieście Oławskie.

A jakie jest Wasze zdanie w związku z tworzeniem nowych miejsc płatnego postoju na terenie miasta?

Mapa: ZDiUM Wrocław