Kilka dni temu do wrocławskiego magistratu wpłynął wniosek o pozwolenie na rozbiórkę domu handlowego mieszczącego się przy ul. Czystej 4. Dokument został złożony przez spółkę BPI Czysta, która jest właścicielem działki.

Spółka BPI Czysta jest powiązana z deweloperem BPI Real Estate Poland, który zrealizował już we Wrocławiu jedną inwestycję, a mianowicie Bulwary Książęce przy ul. Księcia Witolda. Działka przy ul. Czystej, na której znajduje się dom handlowy, została natomiast zakupiona przez spółkę BPI Czysta w maju bieżącego roku.

– Zgodnie z naszą strategią, inwestujemy jedynie w najlepsze lokalizacje. Zarówno grunt we Wrocławiu, jak i pozostałe ostatnio zakupione przez nas tereny w Poznaniu, Warszawie i Trójmieście charakteryzuje bardzo atrakcyjne położenie. Aktualnie przygotowujemy się do realizacji kolejnych inwestycji. Przed nami ogrom pracy, ale jestem przekonany, że już wkrótce będziemy mogli przedstawiać bardziej szczegółowe informacje nt. każdego z planowanych projektów – komentował po zakupie działki Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Galeria na Czystej od początku nie była trafioną inwestycją i nie przyciągnęła takiej liczby klientów, jak oczekiwano, a przeważająca część budynku od lat stoi pusta.

 

Foto: Zbiory Fotopolska