Dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 we Wrocławiu odwiedził w ostatnim czasie wyjątkowy gość. Mowa o funkcjonariuszce noszącej imię Lokata – jest ona psem służbowym we wrocławskiej komendzie miejskiej, gdzie na co dzień pracuje ze swoją przewodniczką, asp. szt. Agnieszką Czernecką.

Lokata jest suczką rasy owczarka belgijskiego. W Policji u boku swojej przewodniczki służy od 6 lat. Wspólnie mają na koncie wiele sukcesów w poszukiwaniu materiałów pirotechnicznych. Jak zdradza asp. szt. Agnieszka Czernecka, najlepszą nagrodą za jej ciężką pracę jest po prostu bliski i czuły kontakt z człowiekiem, a ulubioną zabawkę stanowi pomarańczowa piłka.

Podczas wizyty funkcjonariuszek w ZSP nr 18 dzieci dowiedziały się m.in., jak wygląda dzień ich wspólnej pracy oraz proces szkolenia psa. Odbył się również pokaz posłuszeństwa oraz tropienia w formie zabawy. Policjantka wspólnie ze swoją czworonożną przyjaciółką pokazała też, jaką należy przyjąć postawę w razie zagrożenia przy obcym psie.

Odwiedziny wywołały radość i uśmiechy na twarzach przedszkolaków i uczniów, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

 

Foto: KMP Wrocław