Wrocławski Park Wodny ogłosił lokalizację czwartego miejskiego aquaparku. Na ten moment do dyspozycji mieszkańców są dwa tego typu obiekty: przy ul. Borowskiej oraz na Brochowie. Już niebawem otwarty zostanie również osiedlowy kompleks basenów na Zakrzowie, natomiast budowa kolejnego ruszy na osiedlu Lipa Piotrowska – przy nowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

Zależy nam na tym, by osiedla były kompletne – to dlatego na Cynamonowej już we wrześniu oddamy do użytku szkołę i przedszkole na 1200 dzieci, rozbudowujemy sieć dróg. Stąd decyzja o umiejscowieniu na Lipie – właśnie w pobliżu powstającej szkoły – aquaparku osiedlowego. Jest to taka sama zasada działania, jak na Zakrzowie, aquapark obok szkoły. To ma być nie tylko miejsce relaksu dla mieszkańców, ale też miejsce, gdzie 100% dzieci w ramach zajęć szkolnych nauczy się pływać, czy będzie mogło korzystać z siłowni – wyjaśnia prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo-wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium.

Strefa rekreacyjna to: basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości 1,3-1,8 m, basen do nauki pływania oraz jacuzzi dla 12 osób, a także sezonowy basen zewnętrzny, przy którym powstanie plaża o powierzchni 8500 mkw.

Do dyspozycji gości będzie również 200 miejsc parkingowych.

Aquapark Zakrzów

Gotowy jest już osiedlowy aquapark na Zakrzowie.

– Ten obiekt przypomina otwarty niespełna dwa lata temu zespół basenów na Brochowie. Tak będą wyglądać obiekty, które Wrocławski Park Wodny postawi dla mieszkańców północy Wrocławia m.in. dla mieszkańców Lipy Piotrowskiej czy zachodu w okolicach Leśnicy, Złotnik i Nowych Żernik. Tu na Psim Polu rocznie będzie z basenów korzystać około 300 tysięcy osób. Nowe Aquaparki będą miały podobny potencjał, bo zarówno Lipa, jak i Maślice, Nowe Żerniki, Leśnica, Złotniki i Kuźniki to osiedla mocno rozwijające się. Obiekty spółka będzie projektować jeszcze w tym roku – wyjaśnia przewodniczący Rady Miejskiej Sergiusz Kmiecik.

Placówka na Zakrzowie to basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 do 1,8 m, a także basen do nauki pływania, basen z hydromasażem i otwartym sezonowo basenem zewnętrznym, który będzie miał także część brodzikową. Ponieważ w bliźniaczym obiekcie na Brochowie bardzo dużym powodzeniem cieszy saunarium – ta część w Aquaparku Zakrzów została rozbudowana.

Koszt tej inwestycji wyniósł 39,5 mln zł.  

Obiekt czeka na otwarcie, a niezbędne dokumenty zostały przekazane do PINB. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji baseny zostaną udostępnione mieszkańcom.

 

Foto: mat. prasowe