W piątek (17 lutego) nad Polskę nadciągnie rozległy układ niżowy, a wraz z nim opady deszczu, burze, ale przede wszystkim bardzo silny i niebezpieczny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Wrocławia ostrzeżenie pierwszego stopnia.

W nocy z piątku na sobotę (17/18.02) i w sobotę nad południową Skandynawią i Bałtykiem przemieści się głęboki ośrodek niżowy z układem frontów. Przyniesie on jeszcze więcej deszczu, miejscami około 15 mm na 12 godzin, możliwość burz, ale przede wszystkim bardzo silny i niebezpieczny wiatr. Na Wybrzeżu porywy mogą sięgać 120 km/h, w głębi lądu około 80-90 km/h. Na Bałtyku spodziewamy się silnego sztormu. W sobotę wiatr będzie wiał z północnego zachodu, co będzie stanowiło dodatkowe zagrożenie dla rejonów nadmorskich. Wiatr zacznie słabnąć stopniowo w nocy z soboty na niedzielę – informuje IMGW.

Dla Dolnego Śląska, w tym Wrocławia, wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, co oznacza, że mogą tu wystąpić porywy wiatru nawet do 90 km na godzinę lub silny wiatr o średniej do 70 km na godzinę. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 7:30 w piątek (17.02) do godz. 7:30 w sobotę (18.02).

 

Foto: IMGW