Wraz z początkiem kwietnia, we Wrocławiu rozpocznie się nowa, a zarazem pierwsza w Polsce impreza dla miłośników cydru i miodu. „Cydr i Miód nad Odrą” to spotkanie z rzemieślniczymi cydrami i miodami pitnymi, które odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w Centrum Kultury AGORA przy ul. Serbskiej 5a. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Oprócz stoisk z tytułowymi trunkami, które będzie można zakupić zarówno na wynos, jak i spożyć na miejscu, we współpracy z Ulicożercami przygotowana została strefa smakosza, w ramach której dostępne będą przekąski oraz Food Trucki serwujące dania dla bardziej wygłodniałych uczestników imprezy.

To jedyna taka okazja, by spróbować miodów pitnych i cydrów serwowanych przez tak wielu producentów. W ramach wydarzenia pojawią się następujący wystawcy: Cydr Smykan, Dziki Miód, Cydr Tradycyjny z Trzebnicy, Augustowska Miodosytnia, Cydr Podlaski, Skarb Templariuszy miody pitne, Cydr Pełnia, Miody pitne Apis, Miód Podlaski, Miodosytnia Vilkus, Miodosytnia The Big Fellow, a Piwne Mosty zaserwują Cydr Chyliczki,  Cydr Ignaców, oraz baskijski Zapiain i amerykański Nektar Meadery.

Na scenie odbędą się rozmowy z cydrownikami, miodosytnikami i innymi ciekawymi postaciami związanymi z tym światem. Szybkie potrawy z dodatkiem cydru i miodu przygotują do spróbowania m.in. zwycięzcy
konkursu Family Food Fight. W osobnej sali odbędzie się także spotkanie domowych producentów trunków.

Co więcej, w sobotę (2 kwietnia) będzie można wziąć udział w komentowanych degustacjach, których uczestnicy dowiedzą się, o co tak naprawdę chodzi w cydrach i miodach pitnych. Bilety na degustacje można jeszcze zakupić: https://biletyna.pl/inne/Polskie-cydry-i-miody-rzemieslnicze-degustacja-komentowana/Wroclaw

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/634740754245502?ref=newsfeed – tam codziennie zamieszczane są dodatkowe informacje związane z „Cydrem i Miodem nad Odrą”.

Adres: Ulica Serbska 5a

Termin: 1-2 kwietnia (piątek i sobota), godz. 16:00 – 22:00 (piątek), 12:00 – 22:00 (sobota)

Wstęp: darmowy

 

Foto: Pixabay