IEM Rio Major 2022 został oficjalnie ogłoszony. Fani znają już daty i pulę nagród na majorze w Brazylii. Wyjaśnimy też, czym jest ten turniej. IEM Rio Major 2022 to osiemnasty w historii i drugi z serii 2022 turniejów Counter-Strike. Turniej odbędzie się w dniach 31 października-13 listopada 2022 r. w brazylijskim mieście Rio de Janeiro. Pula nagród turnieju wynosi 1 mln USD. 24 ekipy zakwalifikują się poprzez serię regionalnych eliminacji.

Obecnie obstawianie meczy CS:GO i Major IEM RIO jest już dostępne w serwisach wielu renomowanych operatorów hazardowych. Wybierając bukmachera, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników: licencja i certyfikaty, opinie typerów, sposoby płatności, oferta zakładów, kursy, marża. Wyniki CS GO można typować zarówno w trybie live, jak i prematch.

Gdzie odbędzie się turniej

Major pierwotnie miał się odbyć w dniach 11-24 maja 2020 r. Jednak z uwagi na pandemię COVID-19 Valve i ESL przeniosły Majory na listopad. We wrześniu 2020 roku Valve i ESL zadeklarowały, że Major został odwołany z powodu trwających komplikacji spowodowanych epidemią COVID-19 w Brazylii. W styczniu 2021 roku Valve poinformowało, że kolejnym Majorem będzie PGL Major Stockholm 2021.

15 września 2021 roku ESL opublikowało mapę drogową ESL Pro Tour na 2022 r., informując o zamiarze zorganizowania majorów w Rio. 25 stycznia 2022 roku Dexerto ogłosił, że ESL planuje zorganizować drugi majors 2022 roku w Rio de Janeiro. 24 maja 2022 roku ESL ogłosiło IEM Rio Major 2022. Aktualnym mistrzem majorowym jest zespół FaZe Clan, który zdobył swoje pierwsze mistrzostwo PGL Major Antwerp 2022.

Kwalifikacje Major IEM Rio

Choć turniej Rio 2020 zostało pierwotnie zaplanowane w tym samym formacie Legends and Contenders, co poprzednie majors, 14-miesięczna przerwa między Berlinem 2019 a przesuniętą datą Rio 2020 zmusiła Valve do ogłoszenia nowego systemu kwalifikacji. Żadna drużyna nie otrzyma automatycznego zaproszenia na podstawie wyników poprzedniego Majora. Zamiast tego wszystkie 24 drużyny będą musiały otrzymać zaproszenie poprzez regionalne turnieje kwalifikacyjne, znanego jako Droga do Rio.

Odbędzie się pięć regionalnych eliminacji: Ameryka Południowa i Północna, Europa, Oceania i Azja. Każdemu regionalnemu kwalifikatorowi przydzielono określoną liczbę miejsc na Rio Majors. Liczba miejsc odpowiada liczbie drużyn z tego regionu na poprzednim majorze, czyli Berlin Major. Organizacja Valve zapowiedziała, że wydarzenia te będą trwały do czasu ustalenia nowej daty majora. 

Esport zakłady na Major IEM Rio można typować już dziś lub też poczekać na typowanie w trybie live. W tym przypadku hazardziści mogą liczyć na wyższe kursy i niezapomniane wrażenia. 

Polska na turnieju Major IEM Rio

Jeszcze nie wiadomo, które ekipy będą brać udział w Major IEM Rio. Nie znamy więc też czy ekipa z Polski trafi do tego turnieju. Najlepsze polskie ekipy, które mają szanse na trafienie do turnieju to:

  1. X-kom AGO, rok powstania 2016. 
  2. Illuminar Gaming, rok powstania 2016.
  3. Wisła All iN! Games Kraków, rok powstania 2019. 
  4. Ungentium, rok założenia 2021.
  5. Anonymo Esports, rok powstania 2021. 

Zwycięstwo jest uzależnione nie tylko od formy zespołu, ale również od CS mapas, na której będą grać zawodnicy. Zanim wybierzemy witryny do betowania turnieju Major IEM Rio i zaczniemy obstawiać ulubione polskie ekipy, zalecamy zweryfikować dostępne promocje i profity, kursy, typy i ofertę stawek na CS:GO. GG Bet bonus bez depozytu to dobra opcja na przetestowanie operatora hazardowego i zdobycie niezbędnych umiejętności.

Foto: Pixabay