Crazy Carts to niepozorne elektryczne gokarty, które mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafią sprawić wiele frajdy nie tylko najmłodszym, ale także dorosłym. Co ciekawe, pojazdy te nie służą do ścigania się tak jak w przypadku klasycznych gokartów. W przypadku Crazy Carts cała zabawa polega na jeżdżeniu „bokiem”, czyli drtiftowaniu.

Inspiracją na stworzenie toru Crazy Carts były Stany Zjednoczone, gdzie mini gokarty traktowane są jako zabawki. Ze względu na to, iż w Polsce nie są one zbyt popularne, pomysłodawcy toru postanowili wprowadzić je do kraju jako alternatywę dla klasycznych gokartów.

 

Pierwsza Akademia Driftingu powstała w Redzie, nieopodal Gdyni, kolejna w Poznaniu, a miesiąc po niej specjalny tor pojawił się we Wrocławiu, w Centrum Handlowym Arkady Wrocławskie przy ul. Powstańców Śląskich 2-4. Właśnie w tym miejscu można nauczyć się bezpiecznie driftować, a przy okazji zapewnić sobie ciekawą rozrywkę.

Pojazdy imitujące jazdę w poślizgu, a mianowicie Crazy Carts, wyposażone są w „hamulec ręczny”. Każdy, kto odwiedzi Akademię Driftingu, może nauczyć się jego obsługi w taki sposób, by pokonywać zakręty bokiem. Miejsca do szkolenia się w driftowaniu jest dużo, ponieważ powierzchnia wrocławskiego toru wynosi aż 600 metrów kwadratowych.

 

Wielu dorosłym wydaje się, że taka atrakcja przeznaczona jest wyłącznie dla najmłodszych fanów motoryzacji, a to nieprawda. Dzięki Crazy Carts swoje umiejętności w driftowaniu mogą sprawdzić również starsze osoby, które mają ochotę na spędzenie wolnego czasu aktywnie i niestandardowo. Jeżeli dla kogoś będzie to tzw. pierwszy raz, jeżeli chodzi o gokarty lub drift, bez obaw, pracownicy toru przed każdą jazdą prowadzą krótkie szkolenie.

W driftowaniu można brać udział samodzielnie, z rodziną lub z paczką znajomych. Jedynym ograniczeniem dla dorosłych jest waga użytkownika pojazdu, która nie może przekraczać 90 kilogramów. Natomiast dzieci korzystające z elektrycznych gokartów muszą osiągnąć minimalny wiek – 4 lata, a także dosięgać nogą do pedała gazu.

Crazy Carts cieszy się dużą popularnością, poza trzema działającymi już torami: w Redzie, Poznaniu i Wrocławiu, w planach jest otwarcie dwóch kolejnych: w Kaliszu, jeszcze w grudniu bieżącego roku oraz w Gliwicach, na początku 2022 roku. Warto więc przekonać się osobiście i zaszaleć bokiem na torze. Nasza redakcja miała już okazję przetestować mini gokarty i z czystym sumieniem możemy je polecić każdemu!

Bilety na jazdę można kupić online, a następnie zarezerwować tor telefonicznie. Istnieje także możliwość zakupu vouchera na driftowanie, który idealnie sprawdzi się jako prezent urodzinowy czy bożonarodzeniowy, bo przecież święta zbliżają się już wielkimi krokami. Na torze można również zorganizować urodziny czy imprezę firmową, a więcej szczegółów na ten temat znajduje się na stronie internetowej Crazy Carts.

Bilety: https://crazycarts.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/akademiadriftingu
Instagram: https://instagram.com/crazycarts.pl

 

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu 
Artykuł sponsorowany