Pierwsze wezwanie, jakie otrzymali ratownicy dolnośląskiego WOPR-u w 2024 roku, wpłynęło do nich już minutę po północy w Noc Sylwestrową. Interwencja była związana z mężczyzną, który skoczył do Odry z mostu Grunwaldzkiego. Podjęte poszukiwania nie odniosły wtedy skutku. Ciało 19-latka odnaleziono w piątek (31 maja).

Wezwanie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło do ratowników WOPR w piątek (31 maja) kilka minut po godzinie 16:00. Osoba zgłaszająca zauważyła ciało płynące rzeką obok elektrociepłowni przy moście kolejowym we Wrocławiu.

Po przybyciu na miejsce ratownicy WOPR wraz ze strażakiem PSP zlokalizowali ciało przy środkowym przęśle mostu, po czym przetransportowali ciało do stoczni wrocławskiej, gdzie zostało podjęte z wody – relacjonuje Dolnośląskie WOPR.

Na miejscu interweniowali również funkcjonariusze policji oraz prokurator. Po badaniach przeprowadzonych w Zakładzie Medycyny Sądowej okazało się, że wyłowiony mężczyzna to 19-latek, który w Sylwestra skoczył z mostu Grunwaldzkiego.

 

Foto: mat. Dolnośląskie WOPR