Chusty z biegiem lat stają się coraz bardziej popularne i znane. Nadal jednak są rodzice i przyszli rodzice, którzy zastanawiają się nad magią chusty.
Kasia o swojej pasji pisze tak:
Chciałam Wam przybliżyć temat i napisać o korzyściach z noszenia zarówno dla rodzica jak i dziecka. Chusta jest bardzo pomocna dla świeżo upieczonych rodziców. Przede wszystkim pomaga w dopasowaniu się do nowej sytuacji, do rytmu dnia, pomaga w lepszym opanowaniu obowiązków domowych. Zadowolone dziecko to również ulga dla rodziców. Ciepło i ruch zmniejszają wystąpienia kolek. Noszenie wspomaga laktację (zwiększenie poziomu prolaktyny). Jeżeli to kolejne dziecko, to dla mnie dużym plusem w noszeniu jest to, że mam wolne ręce dla starszego syna i w jednym czasie, w jednym miejscu mogę być na raz dla nich obojga. Dzięki chuście pokonujemy bariery architektoniczne min. krawężniki, schody, drzwi obrotowe-nie do pokonania z wózkiem. Coraz częściej uczę na konsultacjach obojga rodziców. Cieszę się, że dużo Tatusiów zaczyna także nosić swoje dzieci w chustach. Ojcowie powinni je nosić, aby zbudować lub pogłębić swoje relacje z dzieckiem. Mama spędziła z dzieckiem 9 miesięcy ciąży, ojciec dopiero zaczyna nawiązywać kontakt z dzieckiem, a chusty w tym bardzo pomagają. 
Przejdę teraz do korzyści z noszenia dla dziecka.
Chusta jako pomoc w adaptacji do nowych warunków. Kontakt ciało do ciała daje poczucie bezpieczeństwa. Noszenie w chuście wzmacnia system nerwowy, mózg jest doskonale pobudzony do pracy , jego zmysły. Noszone dziecko bardzo szybko uczy się oraz rozwija emocjonalnie i fizycznie. Noszenie w chuście wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa. 
Jak nauczyć się tego chustowania?
Zapraszam na konsultacje chustowe. Przyjeżdżam do Was z profesjonalnymi lalkami do ćwiczeń i chustami. Najpierw teoria, opowiadam Wam o prawidłowej i bezpiecznej pozycji w chuście, później przechodzimy do ćwiczeń. Najpierw wiążemy chusty na lalkach, a na końcu jak jesteście gotowi, wiążemy dziecko. Co wtorek o godz. 12:00 w Oliwierkowie na Swojczycach prowadzę też spotkania chustowe. Spotkania są bezpłatne, możecie przyjść, zadać mi pytania, porozmawiać, zobaczyć jak chustujemy. Z kolejnych atrakcji, jest “zamotana salsa w chustach”, która odbywa się w czwartki i wtorki o 12:00 (we wtorki pomaga mi Ania Zin). W czwartki spotkacie mnie w szkole tańca “No Limits”, pomogę Wam tam w zamotaniu dzieci. 
Z chustą można dojść wszędzie, podbijać szczyty. Polecam, bo warto. Katarzyna Rengifo Diaz Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi.
Jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądają tańce, sprawdzajcie w czwartki o godzinie 13:00 mój profil na FB , ponieważ kręcę tam transmisje na żywo.
Tel: 731005958
Mail: katarzynarengifodiaz@gmail.com
Foto: Katarzyna Rengifo Diaz
Polecane
Maj 28
W tym miejscu samodzielnie przygotujesz zupę.🍜Znacie to miejsce?🤤
Malatang | Wrocław | Panpot | restauracja | restauracja |
#miejscawewroclawiu #wrocław #wroclawskiejedzenie
...
Maj 25
To miejsce na pewno spodoba się Twoim dzieciom.🙃 Społeczne Muzeum Militarne.🤌
#miejscawewroclawiu #wrocław #militaria
...
Maj 19
Pralnia Frania.🧺
#miejscawewroclawiu #wrocław #pralnia #dolnyśląsk
...
Maj 16
Ten sklep to perełka dla poszukiwaczy porcelany, szkła, zegarów i przydatnych rzeczy do domu.❤️🔥
Sklep „Waza” znajdziecie przy placu Staszica 1 📌
#miejscawewroclawiu #wrocław #vintage
...
Maj 14
Przychodzicie, jecie, chwalicie.🤤Pozdro Miano pizza.🍕
#miejscawewroclawiu
...
Maj 10
Startuje nasza autorska gra „Miejsca we Wrocławiu - Tajne Śledztwo”.😱 Bilety do kupienia online (link w bio).🎫 Start 16 oraz 17 maja.🔥
Oznacz w komentarzu osobę, z którą wejdziesz do gry.🫡 Wybierzemy dwie pary.🙌 Wyniki: 12 maja 2026 roku, o godzinie 12:00 ⏰
#miejscawewroclawiu #wrocław #autopromocja
...
Maj 9
Przydatne informacje dla osób, które chcą odwiedzić Wrocław.💡Nie obserwuj tego profilu, bo uzależnisz się od naszych rolek.🤓🙌
#miejscawewroclawiu #wrocław #dolnyśląsk
...
Maj 4
W @onedayclinic_optyk znajdziecie kompletne okulary już od 199 zł, a także ludzi, którzy fachowo doradzą i przebadają Wasze oczy.👁️
Salony zajdziecie przy ul. Strzegomskiej 197 oraz ul. Bajana 1 📌
#współpracareklamowa z @onedayclinic_optyk 🤝
#miejscawewroclawiu #wrocław #onedayclinic
...
Maj 1
Nowa MWW STREFA powstała w @zazoo_beachbar 🌴 Udanej majówki, odwiedzajcie naszą strefę, podobno jest najbardziej chilloutowa we Wrocławiu.☀️Pozdro!🙌 #miejscawewroclawiu #mwwstrefa #zazoo ...