Chusty z biegiem lat stają się coraz bardziej popularne i znane. Nadal jednak są rodzice i przyszli rodzice, którzy zastanawiają się nad magią chusty.

Kasia o swojej pasji pisze tak:

Chciałam Wam przybliżyć temat i napisać o korzyściach z noszenia zarówno dla rodzica jak i dziecka. Chusta jest bardzo pomocna dla świeżo upieczonych rodziców. Przede wszystkim pomaga w dopasowaniu się do nowej sytuacji, do rytmu dnia, pomaga w lepszym opanowaniu obowiązków domowych. Zadowolone dziecko to również ulga dla rodziców. Ciepło i ruch zmniejszają wystąpienia kolek. Noszenie wspomaga laktację (zwiększenie poziomu prolaktyny). Jeżeli to kolejne dziecko, to dla mnie dużym plusem w noszeniu jest to, że mam wolne ręce dla starszego syna i w jednym czasie, w jednym miejscu mogę być na raz dla nich obojga. Dzięki chuście pokonujemy bariery architektoniczne min. krawężniki, schody, drzwi obrotowe-nie do pokonania z wózkiem. Coraz częściej uczę na konsultacjach obojga rodziców. Cieszę się, że dużo Tatusiów zaczyna także nosić swoje dzieci w chustach. Ojcowie powinni je nosić, aby zbudować lub pogłębić swoje relacje z dzieckiem. Mama spędziła z dzieckiem 9 miesięcy ciąży, ojciec dopiero zaczyna nawiązywać kontakt z dzieckiem, a chusty w tym bardzo pomagają. 

 

Przejdę teraz do korzyści z noszenia dla dziecka.

Chusta jako pomoc w adaptacji do nowych warunków. Kontakt ciało do ciała daje poczucie bezpieczeństwa. Noszenie w chuście wzmacnia system nerwowy, mózg jest doskonale pobudzony do pracy , jego zmysły. Noszone dziecko bardzo szybko uczy się oraz rozwija emocjonalnie i fizycznie. Noszenie w chuście wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa. 

 

Jak nauczyć się tego chustowania?

Zapraszam na konsultacje chustowe. Przyjeżdżam do Was z profesjonalnymi lalkami do ćwiczeń i chustami. Najpierw teoria, opowiadam Wam o prawidłowej i bezpiecznej pozycji w chuście, później przechodzimy do ćwiczeń. Najpierw wiążemy chusty na lalkach, a na końcu jak jesteście gotowi, wiążemy dziecko. Co wtorek o godz. 12:00 w Oliwierkowie na Swojczycach prowadzę też spotkania chustowe. Spotkania są bezpłatne, możecie przyjść, zadać mi pytania, porozmawiać, zobaczyć jak chustujemy. Z kolejnych atrakcji, jest „zamotana salsa w chustach”, która odbywa się w czwartki i wtorki o 12:00  (we wtorki pomaga mi Ania Zin). W czwartki spotkacie mnie w szkole tańca „No Limits”, pomogę Wam tam w zamotaniu dzieci. 

 

Z chustą można dojść wszędzie, podbijać szczyty. Polecam, bo warto. Katarzyna Rengifo Diaz Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi.

 

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądają tańce, sprawdzajcie w czwartki o godzinie 13:00 mój profil na FB , ponieważ kręcę tam transmisje na żywo.

Tel: 731005958

Mail: katarzynarengifodiaz@gmail.com

 

Foto: Katarzyna Rengifo Diaz