Prezydent Wrocławia zapowiada remont chodnika na wrocławskim Nadodrzu. Obecnie ciąg pieszy jest w bardzo złym stanie – zbudowany z różnych materiałów, a także pełen wybrzuszeń oraz spękań. Prace mają ruszyć w połowie maja bieżącego roku i rozpoczną się modernizacją sieci wodociągowej.

Rozpoczynamy wyczekiwaną inwestycję na Nadodrzu, czyli remont chodnika na ul. Jedności Narodowej. Mówimy o pierwszym odcinku ulicy po stornie numerów nieparzystych, czyli między wyjazdem z garażu a rondem Anny German. To tylko 100 m chodnika, ale chodnika bardzo ważnego dla mieszkańców Nadodrza w ich codziennych sprawach. Zadanie jest niewielkie w terenie, ale znaczące pod względem zakresu i kosztu prac – wyjaśnia Jacek Sutryk.

Pierwsze prace rozpoczną się w połowie maja i obejmą modernizację sieci wodociągowej. Przeprowadzi je wrocławskie MPWiK. Następnie przeprowadzony zostanie remont chodnika, w ramach którego usunięte zostaną stare płyty granitowe. Zastąpią je płyty betonowe, obramowane kostką kamienną. Pojawią się też słupki zabezpieczające chodnik przed parkowaniem. Fragmenty chodnika przy przejściach dla pieszych zostaną obniżone i zaopatrzone w płytki stop.

Zmiany będą również dotyczyć porządku parkowania – na jezdni po stronie placówki pocztowej utworzone zostaną miejsca równoległe (w tym dwie koperty dla osób z niepełnosprawnościami), natomiast skośne miejsca postojowe zostaną przeniesione na przeciwną stronę ulicy.

Zaplanowano także montaż stojaków rowerowych, które pojawią się na fragmentach jezdni wyłączonych z ruchu przy bramie nr 64.

Prace mają potrwać do końca września.

 

Foto: mat. ZDiUM