Czy kwiaty mogą zdziałać cuda? Te kupione w Sky Tower z pewnością! Już 6 listopada na terenie obiektu odbędzie się charytatywny kiermasz roślin, organizowany we współpracy z Fundacją „W związku z rakiem”. W czasie trwania wydarzenia będzie można nabyć wyjątkowe okazy kwiatów ciętych i doniczkowych. Wyjątkowe, ponieważ środki finansowe zgromadzone z ich zakupu zostaną przeznaczone na rzecz pacjentów onkologicznych oraz ich rodzin.

Nawet najmniejsza roślina potrafi ocieplić wnętrze, poprawić jakość powietrza, wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego czy… pomóc podopiecznym Fundacji „W związku z rakiem”. O nadzwyczajnej mocy roślin przekonają się uczestnicy nadchodzącego wydarzenia w Sky Tower! W najbliższy piątek tzw. łezkę eventową wypełnią dziesiątki ciętych i doniczkowych kwiatów, które czekać będą na nowych właścicieli o wielkich sercach. Mechanizm akcji jest prosty – dokonując zakupu wybranego okazu dokładamy swoją cegiełkę do walki o życie i zdrowie osób cierpiących na choroby nowotworowe oraz psychologiczne wsparcie ich rodzin. Dodajmy, że Sky Tower będzie jedynym miejscem we Wrocławiu, gdzie odbędzie się charytatywny kiermasz roślin Fundacji „W związku z rakiem”.

Bardzo cieszymy się mogąc po raz kolejny dołączyć do ciekawej prospołecznej inicjatywy. To ważne, aby w tej trudnej dla nas wszystkim sytuacji pamiętać o najbardziej potrzebujących. Mimo że aktualnie najwięcej czasu poświęca się tematyce pandemii COVID-19, nie zapominajmy, że choroby onkologiczne stanowią istotny problem. Gorąco zachęcam wszystkich do wsparcia akcji. Pamiętajmyliczy się najdrobniejszy gest – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower. – Wesprzeć działalność instytucji będzie można także poprzez przekazanie indywidualnych datków do specjalnej puszki, usytuowanej na stoisku – dodaje.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest wrocławska Fundacja „W związku z rakiem” założona przez Przemysława Miszczaka. Do jej zadań należą m.in.: propagowanie profilaktyki w zakresie onkologii, wspieranie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych oraz szeroko pojęta działalność dobroczynna.

Partnerami inicjatywy są: Projekt Rośliny, Planty, Kwiaciarnia Orchidea, Benten Kwiaty oraz Planta-Nova.

Bardzo dziękujemy przedsiębiorcom, którzy dotychczas włączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że firm, które zechcą wesprzeć naszą działalność, przekazując kwiaty na rzecz zbiórki będzie jeszcze więcej. Serdecznie zachęcamy przedstawicieli innych kwiaciarni oraz hurtowni do kontaktu. Wszystkich, którzy zechcieliby wzbogacić nasz kiermasz o nowe okazy proszę o wiadomość na adres: agata.labuda@zrakiem.pl – zachęca Agata Łabuda z Fundacji „W związku z rakiem”.

Charytatywny kiermasz roślin odbędzie się 6 listopada w godzinach 12:00-21:00. Stoisko zlokalizowane będzie na poziomie 0, nieopodal supermarketu Piotr i Paweł.

W związku z aktualną sytuacją w kraju, w czasie wydarzenia ściśle przestrzegane będą zasady reżimu sanitarnego. Jego uczestnicy powinni pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu przynajmniej 1,5-metrowego dystansu od innych.

Foto: Pixabay