Wrocławskie Nadodrze kojarzy się wszystkim głównie z kolorowymi muralami, starymi kamienicami i podwórkami skrywającymi wiele tajemnic. Trzeba jednak dodać, że Nadodrze to także miejsce, gdzie mieści się mnóstwo małych i niesamowicie klimatycznych knajpek i kawiarni. Jedną z nich jest Cafe Rozrusznik.

W mniej turystycznej części Nadodrza, która jednak nadal zlokalizowana jest w bliskiej odległości od rynku, a mianowicie przy ul. Cybulskiego 15, mieści się niewielka i na pierwszy rzut oka niepozorna kawiarnia o nazwie Cafe Rozrusznik. Jest to miejsce, które z całą pewnością, już po przekroczeniu progu przekona do siebie wszystkich miłośników przytulnego klimatu i przepysznej kawy, której zapach unosi się w całym wnętrzu.

Wystrój lokalu wygląda nieco jak nadszarpnięty zębem czasu, ale to właśnie stare meble i brak modnych, nowoczesnych elementów, tworzą domowy klimat, w którym chce się spędzić jak najwięcej czasu. Całości dopełnia zieleń kwiatów, których jest tu naprawdę dużo. Na ścianach wiszą ciekawe obrazy lokalnych artystów, które można przy okazji kupić i zapewnić im miejsce we własnym domu.

 

Poza klimatem Nadodrza, który można poczuć w Cafe Rozrusznik, trzeba koniecznie wspomnieć o serwowanej tam kawie. Jest to kawa speciality, czyli najlepsze ziarna charakteryzujące się najwyższą jakością. Lokal serwuje swoim gościom własną kawę, wypalaną przez roastera Patryka Kłosa – byłego właściciela kawiarni. W tym roku oferta kawy, przy okazji 10-lecia Cafe Rozrusznik, została poszerzona o trzeci rodzaj rozrusznikowych ziaren.

Cafe Rozrusznik to zdecydowanie miejsce dla osób, które chcą chociaż na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku, a przy okazji napić się aromatycznej kawy i zjeść kawałek pysznego, domowego sernika, albo innego ciasta, które można znaleźć w rozrusznikowej witrynce. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że miejsce to wyznaje zasadę zero waste, nie marnuje więc jedzenia i nie produkuje zbędnych odpadów, a ponadto jest przyjazne zwierzakom, więc każdy pupil jest tu mile widziany.

 

W miniony weekend Cafe Rozrusznik obchodziło hucznie swoje 10 urodziny, którym towarzyszyło wiele atrakcji. Było wino, dużo pysznej kawy, a także szparagowe śniadanie serwowane przez Piotra Kucharskiego. Przy okazji naszych odwiedzi w kawiarni, postanowiliśmy więc zapytać o plany na kolejne dziesięć lat:

Bardzo chcielibyśmy w najbliższym czasie otworzyć tuż obok Rozrusznika piekarnio-cukiernię. A na najbliższe 10 lat życzymy sobie i gościom na pewno dużo, dużo pysznej kawy i zgranej ekipy za barem – odpowiedziała nam Dorota Radwańska, współwłaścicielka lokalu.

Trzymamy więc kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planami, a każdemu kto będzie akurat w okolicy, polecamy zajrzeć do Cafe Rozrusznik i przekonać się samemu, że zdecydowanie jest to miejsce warte uwagi.

 

Adres: ul. Cybulskiego 15, Wrocław

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 7:30 – 20:00
sobota: 09:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 20:00

Fanpage: https://www.facebook.com/caferozrusznik/

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu