W piątek (17 maja) wczesnym rankiem strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o osobie, która wyrywa nasadzenia na przystanku MPK przy Placu Wróblewskiego. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że kobieta przygotowała już do transportu kilkanaście roślin, a kolejne nadal wykopywała. Sprawę przejęła Policja.

O 4:55 funkcjonariusze byli już na miejscu i zastali tam kobietę wyrywającą świeżo posadzone rośliny. Obok przygotowanych do transportu było już 12 sztuk sadzonek razem z bryłą korzeniową, wykopanych z pobliskich rabat. W związku z możliwością popełnienia przestępstwa na miejsce wezwano Policję, która przejęła czynności w sprawie – poinformowała Straż Miejska Wrocławia.

Zielone przystanki na Przedmieściu Oławskim to nowy, pilotażowy projekt. Wdrożony we współpracy z radą osiedla i w ramach Funduszu Osiedlowego jesienią zeszłego roku, jest próbą zazielenienia i upiększenia wysp ciepła, jakimi są przystanki. Prace na 9 przystankach kosztowały łącznie 340 tysięcy złotych.

Bluszcze, winobluszcze, tawuły, berberysy i trzcinniki jesienią się przyjęły i ukorzeniły, zimę przetrwały, a wiosną zostały wyrwane. Nasadzenia uzupełnimy. Tylko teraz będzie im trudniej. To takie przykre – skomentowali sprawę przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Dalsze czynności związane z czynem kobiety poprowadzą funkcjonariusze Policji.

 

Foto: mat. Straż Miejska Wrocławia