W okresie wakacyjnym ma ruszyć budowa wrocławskiego osiedla „Mieszkanie plus”. W ramach inwestycji powstanie 7 budynków pięcio- i siedmiokondygnacyjnych, a w nich ponad 450 mieszkań.

Program „Mieszkanie plus” ma na celu zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających nabycie lub wynajęcie mieszkania na zasadach komercyjnych. Jak można przeczytać na rządowych stronach internetowych, program ma pomagać w poprawie sytuacji młodych rodzin, seniorów, czy osób migrujących za pracą do dużych miast.

Pierwsze tego typu osiedle we Wrocławiu powstanie przy ul. Kolejowej. Zbudowanych zostanie siedem budynków pięcio- i siedmiokondygnacyjnych, a w nich 469 mieszkań. Prace mają rozpocząć się latem, natomiast termin ich zakończenia zaplanowany jest na 2023 rok. Projekt osiedla wykonała pracownia B2 Studio.

 

Budynki, które powstaną przy ul. Kolejowej to nie jedyne zaplanowane osiedle w ramach programu „Mieszkanie plus” na terenie Wrocławia. Trwają już prace projektowe dla dla pierwszego etapu osiedla, które powstanie w północnej części miasta, w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej. W pierwszym etapie wybudowanych zostanie około 400 mieszkań, natomiast docelowo ma się ich tam pojawić nawet 1300.

Tekst: CWC
Wizualizacje: B2 Studio