



We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.
1.) Festiwal Kupuj Świadomie w Zajezdni Dąbie (Czasoprzestrzeń)
- Fashion Meeting Wrocław – targi mody autorskiej
Na miejscu dostępne będą wiosenne ubrania: lekkie płaszcze, sukienki, koszule, biżuteria, torebki itp.
– Przywitaj wiosnę ze stylem! Dołącz do nas i odkryj najnowsze trendy na sezon wiosenny! Przygotuj swoją garderobę na cieplejsze dni oraz znajdź wyjątkowe dodatki, które podkreślą Twój styl – piszą organizatorzy.
- Zielono Mi – targi roślin, kwiatów i dekoracji
– Czas na wiosenne przebudzenie! Zapraszamy na specjalną, wiosenną edycję targów Zielono Mi, które rozbudzą Twoje zmysły świeżymi barwami i zapachami budzącej się natury – piszą organizatorzy.
W asortymencie m.in.: rośliny doniczkowe, rośliny do ogrodu i na balkon, dekoracje inspirowane wiosną, rękodzieło i wiele więcej.
- Natural Beauty – targi kosmetyków naturalnych i wegańskich
– Zapraszamy na niezwykłe targi Natural Beauty – święto naturalnych kosmetyków i zdrowia, pełne wiosennej energii i inspiracji! W ten wyjątkowy czas, w otoczeniu budzącej się do życia natury i radosnej atmosfery, spotkacie polskie i zagraniczne marki, które oferują cuda natury – idealne, by zadbać o siebie i swoich bliskich – zachęcają organizatorzy.
W planie: porady na temat pielęgnacji skóry, kosmetyki naturalne, wegańskie formuły.
- Słodko Gorzko – festiwal słodkości, kawy i czekolady
– Cieszcie się wiosenną atmosferą i majowym klimatem podczas wyjątkowego wydarzenia, które połączy smak, zapach i rzemieślniczą jakość – zachęcają organizatorzy.
Na odwiedzających czekają: świeże ciasta, ciasteczka, babeczki i praliny, rzemieślnicze czekolady oraz słodkości, wyselekcjonowane kawy oraz gorąca czekolada.
- Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji
Stoiska restauracji będą zlokalizowane w ogrzewanej hali ze strefą do siedzenia. Food trucki zaparkują na dziedzińcu przed wejściem do hali.
– Ponad 25 stoisk gastronomicznych z różnorodnymi potrawami, które zaspokoją każdy gust – od miłośników tradycyjnych smaków po fanów egzotycznych specjałów. Spróbujecie potraw inspirowanych kuchniami z różnych zakątków świata, pysznych deserów, wyśmienitych serów oraz napojów – zarówno klasycznych, jak i tych bardziej nietypowych – wyliczają organizatorzy.
Gdzie: Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: sobota-niedziela (15-16 marca), godz. 11:00-18:00
2.) Festiwal Dni Podróżnika 2025
– Już w marcu będziecie mieli okazję przeżyć dwa niezapomniane dni przepełnione historiami Naszych prelegentów, zaczerpnąć dawkę nowych inspiracji oraz praktycznych informacji w tematyce podróżniczej. Dowiecie się o podróży po dzikiej Papui i Nowej Gwinei, podróżach po Europie z namiotem, a także o tym jak przełamywać swoje granice podczas podróży… i znacznie więcej! Dodatkowo, razem z Naszymi partnerami przygotowaliśmy dla Was wiele konkursów pomiędzy prelekcjami. Chętnie odpowiemy także na wszystkie nurtujące Was pytania podróżnicze i nie tylko – piszą organizatorzy.
Gdzie: Uniwersytet Ekonomiczny, Budynek CKU, Sala 1, ul. Komandorska 118/120
Kiedy: sobota-niedziela (15-16 marca), godz. 11:00-17:00
3.) Druga edycja BULVARY Day – wystawy, targi, joga
Podczas wydarzenia BULVARY Day 2 odbędą się wystawy, zajęcia jogi oraz targi odzieżowe.
Program wydarzenia:
- LOKAL 1 – WYSTAWA „Inny wymiar rzeczywistości” Anna Nesteruk
- LOKAL 3.2 – WYSTAWA „Nowe Dane” NIEGALERIA wrocław
- LOKAL 3.3 – WYSTAWA „Prababka” Grzegorz Woźny
- LOKAL 3.6 – JOGA Karolina Rusnarczyk Yoga 10:00 |11:30 |13:00 – ZAPISY [KLIKNIJ]
- LOKAL 4 – WYSTAWA „Eksploracje” Marina Schulze i Bianka Patricia Isensee
- LOKAL 5 – WYSTAWA „Ramy i kontrasty ” Bartosz Rychard
- LOKAL 6 – WYSTAWA „The Internal Dialogue” DON’T TELL US WHAT WE’RE GOING TO FEEL, Leila Moosavi
- LOKAL 8 – TARGI „O Targi & LOOP flea market” (start 11:00) LOOP flea market
- LOKAL 10 – WYSTAWA „Doświadczanie Wewnętrzne: Niebieski” Łukasz Samotyha
Gdzie: Przestrzeń BULVARY, ul. Księcia Witolda 11
Kiedy: sobota (15 marca), godz. 10:00-17:00
4.) „Jelczem w Himalaje” – Spotkanie z twórcami projektu w Centrum Historii Zajezdnia
– Misją projektu jest zachowanie pamięci o polskim himalaizmie, ale także o tych, którzy w cieniu wielkich nazwisk pełnili kluczowe role – kierowcach wyprawowych ciężarówek. To właśnie oni dostarczali niezbędny sprzęt i przewozili himalaistów w serce Gór Wysokich. Dzięki projektowi „Jelczem w Himalaje” historyczny Jelcz trafił przed główne wejście do International Mountain Museum w Pokharze – piszą organizatorzy.
Goście wydarzenia w Centrum Historii Zajezdnia:
- Maciej Pietrowicz – organizator wyprawy „Jelczem w Himalaje”, prezes Fundacji Pietrowicz Śladami Uczestników, pasjonat historii polskiego himalaizmu.
- Ryszard Włoszczowski – uczestnik pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje (1979), uczestnik ekspedycji na Latok III w Karakorum (1984), wielokrotny uczestnik wysokogórskich wypraw w latach 80.
Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek (14 marca), godz. 17:00
5.) Marcowe planszówki w Nowym Pafawagu
– Zapraszamy na cykliczne rozgrywki planszowe, spotykamy się co miesiąc. Niezależnie od tego czy masz 10, 20 czy 40 lat – każdy znajdzie coś dla siebie. Na miejscu będzie szeroki wybór gier, od prostych, szybkich po bardziej zaawansowane. Każdy jest mile widziany i znajdzie coś dla siebie: młodsi, starsi, nowicjusze, rodziny, grupy przyjaciół, pary i nieznajomi. Na miejscu prowadzący wesprze, zagra z Wami i wytłumaczy zasady – zachęcają organizatorzy.
Gdzie: Nowy Pafawag – Sala Klubowa, ul. Chociebuska 4-6
Kiedy: sobota (15 marca), godz. 13:00-17:00
6.) „Maślickie podróże, te małe i te duże” – spotkanie i opowieści związane z najwyższymi górami Świata
– Tym razem posłuchamy opowieści o trekkingu wokół Manaslu (8 156 m n.p.m.), jednym z najpiękniejszych w Himalajach. Nasi goście przeszli szlakami na terenie dwóch Parków Narodowych – Manaslu oraz Annapurny. Trasa trekkingu zapewniła im niesamowite i zapierające dech w piersi widoki. Weszli na najwyższy punkt trekkingu – Przełęcz Larkya La 5 106 m n.p.m. Spotkali się z mieszkańcami rejonu rzeki Buri Gandaki, potomkami tybetańskich imigrantów. Widzieli liczne kolorowe flagi, czorteny, a także przechodzili przez wiszące mosty. Doświadczyli jazdy lokalnymi autobusami nad przepaściami. Uczestniczyli w świętach hinduskich Dashain. Poznali zabytki i okolice Kathmandu oraz Pokhary. I o tym wszystkim opowiedzą nam podczas spotkania – zachęcają organizatorzy.
Gdzie: CAL Maślice, ul. Suwalska 11
Kiedy: sobota (15 marca), godz. 18:30
7.) „PTAKI” – wernisaż i wystawa fotografii Mieczysława Michalaka
– Serdecznie zapraszamy na wernisaż niezwykłej wystawy pt. „Ptaki”, prezentującej 100 zdjęć przedstawiających 100 gatunków polskich ptaków, uchwyconych przez Mieczysława Michalaka podczas pięciu lat fotografowania w różnych zakątkach naszego kraju. Na wystawie będziecie mogli podziwiać majestatyczne ujęcia bielika, kolorowe fotografie żołn, dynamiczne kadry zimorodków oraz wiele innych ptaków, w tym drapieżnych. Większość zdjęć przedstawia ptaki w locie, ukazując piękno i różnorodność polskiego ekosystemu – piszą organizatorzy.
Wernisaż: piątek (14 marca), godz. 17:00
Gdzie: Hala Supernova w Czasoprzestrzeni, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: 14-30 marca (Wystawa jest czynna w soboty i niedziele w godzinach 11:00-16:00)
8.) Koty takie są – wystawa + wernisaż
Opis wystawy:
Pomimo bycia niezwykle skutecznymi drapieżnikami, koty zachwycają swoją delikatnością i gracją. Przez tysiąclecia chroniły ludzkie spichlerze i domy przed szkodnikami, w niektórych kulturach czczone były jako boskie stworzenia, w innych traktowane z wrogością. Mogą być uwielbianymi towarzyszami lub budzić nieufność. W jednej sekundzie mruczą, po chwili wbijają w nas pazury. W tych pozornych sprzecznościach kryje się coś symbolicznego, uniwersalnego oraz tajemniczego. Obecnie koty niezaprzeczalnie królują w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że uwielbiamy obserwować te urocze i zabawne stworzenia. Co daje nam patrzenie na koty? Czy masowa obsesja na ich punkcie ma jakiś głębszy sens, czy jest jedynie formą rozrywki, wyrazem bezradności lub ucieczką od rzeczywistości?
Autorką wystawy jest Paulina Rega – od urodzenia związana z Wrocławiem, gdzie w 2018 ukończyła Malarstwo na ASP.
Gdzie: CK Agora, ul. Serbska 5a
Kiedy: 21.02-19.03
9.) Spacer profilaktyczny + warsztaty ze zdrowego stylu życia
– Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie łączące ruch, rozmowę i rozwój! Podczas spaceru porozmawiamy o profilaktyce uzależnień, a także o tym, jak dbać o zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Spacer to świetna okazja, by w luźnej atmosferze wymienić się doświadczeniami i poszukać inspiracji do zdrowych wyborów w codziennym życiu – zachęcają organizatorzy.
Po spacerze odbędą się warsztaty z psycholożką Anią El.
Gdzie: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A
Kiedy: niedziela (16 marca), godz. 14:00-16:00
10.) Współczesna muzyka sakralna – katolicka i prawosławna
Na program koncertu Cantores Minores Wratislavienses złożą się sakralne hymny, pieśni i psalmy polskich kompozytorów tworzących na przełomie XX i XXI wieku, zarówno w kręgu kościoła katolickiego, jak i prawosławnego.
Gdzie: Ratusz – Sala Wielka
Kiedy: niedziela (16 marca), godz. 19:00
11.) Muzyczna Klasyka dla Smyka – bezpłatny koncert
– W każdą niedzielę zapraszamy na cykl: Muzyczna Klasyka dla Smyka. Najmłodsi tak jak w poprzednim roku poznają wyjątkowych muzyków, a także usłyszą najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej w specjalnie przygotowanych aranżacjach – piszą organizatorzy.
16.03 – MarKato Duo – Marta Plasota-Bargieł / pianino, Konrad Bargieł / wiolonczela
Gdzie: PeDeT (DH Renoma), ul. Świdnicka 40
Kiedy: niedziela (16 marca), godz. 14:00
12.) „Teatr w obiektywie” – wystawa Jacka Kardasiewicza
– Prezentowany zbiór zdjęć to subiektywna impresja autora, pełna barw, ruchu i teatralnej ekspresji. To nie tylko obrazy, to opowieści zamknięte w klatkach fotograficznych – piszą organizatorzy.
Gdzie: Centrum Kultury Nowy Pafawag – Hol Kolorowy, ul. Chociebuska 4-6
Kiedy: 8.03-30.04.2025
13.) O!Targi x Loop – rzeczy nowe i używane
– Na O!Targach znajdziesz zarówno rzeczy nowe, jak i używane, ponieważ częścią targów jest koncept Loop – wrocławska garażówka. Wspólnie tworzymy przestrzeń, gdzie odkryjesz polskie marki, osoby wykonujące rękodzieło czy dziewczyny sprzedające rzeczy prosto ze swoich szaf – piszą organizatorzy.
Gdzie: Przestrzeń BULVARY, ul. Księcia Witolda 11
Kiedy: sobota (15 marca), godz. 11:00-17:00
Zdjęcie ilustracyjne: Miejsca we Wrocławiu