We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

Jesień w ogrodzie to czas zbiorów owoców dotychczasowej pracy, a zarazem najlepszy czas na zaplanowanie kolejnego sezonu. Jesień to jednocześnie najlepszy czas na sadzenie drzew i krzewów, cebul kwiatowych, bylin i traw. Niezwykły wybór roślin i wiele inspiracji zaoferuje najbliższa jesienna edycja Kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który tradycyjnie odbędzie się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach 28 i 29 września.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://miejscawewroclawiu.pl/juz-28-29-wrzesnia-jesienna-edycja-kiermaszu-ogrodniczego-pamietajcie-o-ogrodach-na-partynicach-wstep-wolny/

Gdzie: teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach, ul. Zwycięska 2
Kiedy: sobota-niedziela (28-29 września), godz. 9:00-17:00

2.) Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2024

To już tradycja, że Festiwal rozpoczyna się Wielką Paradą Krasnoludków. Ruszymy w piątek 27 września o 10.00 spod pręgierza na Rynku. Dziarsko przemaszerujemy ulicą Świdnicką w stronę Ogrodu Staromiejskiego, w którym będziemy się bawić przez całe trzy dni – piszą organizatorzy.

PIĄTEK, 27 WRZEŚNIA

10.00 – Hej ho, do parku wspólnie by się szło!

Lokalizacja: Rynek, obok pręgierza

Jak co roku zaczynamy od wesołej Wielkiej Wrocławskiej Parady Krasnoludków, a będą z nami: szczudlarze, kuglarze, krasnalowi animatorzy i orkiestra dęta! Wszyscy na pokład – razem maszerujemy do Ogrodu Staromiejskiego.

10.00–14.00 – Trzy konkursy, trzy możliwości zdobycia nagród 

Lokalizacja: Ogród Staromiejski, Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek

  • Konkurs na najlepiej przebraną grupę krasnoludków (bez konieczności zapisów).

Jak na prawdziwą krasnalową ekipę przystało, musimy wyglądać prawdziwie magicznie! Dlatego też zachęcamy dzieciaki z przedszkoli i szkół podstawowych do przebrania się za krasnale, by jeszcze bardziej poczuć ten wyjątkowy klimat. Dla najlepszej grupy mamy nagrodę specjalną!

  • Konkurs plastyczny dla reprezentacji klas lub szkół podstawowych – „Urodzinowa kartka” (zapisy do 24 września 2024 r., do godz. 15.00).

Świętujemy urodziny naszego krasnala Festiwaliusza! Wasza misja: będą na Was czekać białe, dwustronne, puste, wieeelkie kartki urodzinowe – jako grupa wymyślacie i tworzycie coś wyjątkowego właśnie dla Festiwaliusza – kartkę urodzinową na jego imprezę. Macie na to półtorej godziny – po tym czasie komisja wybierze najbardziej oryginalne pomysły. Trzymamy za Was kciuki!

  • Konkurs dla przedszkoli – „Domki krasnalowe” (zapisy do 24 września 2024 r., do godz. 15.00).

Prawdziwa legenda wśród naszych wydarzeń – będą na Was czekać domki z kartonu, a Wy musicie je udekorować! Wyobraźnia nie zna granic i tym się kierujcie – twórzcie, malujcie, ozdabiajcie jak najbarwniej! Zwycięskie prace będą prezentowane w Ogrodzie Staromiejskim przez cały czas trwania Festiwalu. Sponsorem konkursu oraz nagród głównych jest firma Intel. Powiem Wam w tajemnicy, że naprawdę jest o co walczyć!

Co jeszcze mamy dla Was w Ogrodzie Staromiejskim? Spokojnie, zadbaliśmy o wszystko!

Strefy zabaw:

  • Krasnalowa Strefa Zoo – dział edukacji wrocławskiego zoo przygotował coś ekstra: dowiecie się, jak działać na co dzień, by chronić zwierzaki, a w szczególności wszystkie zagrożone gatunki.
  • Krasnalowe Wielkie Gry, czyli WIELKA dawka zabawy dla każdego – od najmłodszych do najstarszych.
  • Strefa Krasnala Koszałka-Opałka – tu zmienimy się wspólnie z Wami w małych budowniczych! Macie do dyspozycji klocki-cegły, klocki-kratki oraz taczki, betoniarki, wywrotki – mamy dla Was wszystko do stworzenia idealnej budowli!

Piątkowe pokazy na scenie:

  • Wielka premiera – bajka z wrocławskimi krasnalami! – specjalnie dla Was absolwentki wrocławskiej PWST stworzyły bajkę z krasnalowymi muppetami! A sponsorem bajki jest firma Intel.
  • Pokaz Krasnala Jasia – tutaj znajdziecie teatr familijny połączony z klaunadą i sztuką cyrkową! Zobaczycie, jak Jasiu jeździ na monocyklu, ale też zaskoczy Was pokazami z obręczami i piłkami. Uwaga – czeka Was ogromna dawka śmiechu!

Dodatkowe atrakcje:

  • Urodzinowy Krasnalowy Tramwaj – będziemy kursować w piątek, od 10.00 do 13.00, start z przystanku Opera – zapraszamy do wspólnej podróży.

SOBOTA, 28 WRZEŚNIA

11.00–17.00 – Wielka wioska krasnoludków

Lokalizacja: Ogród Staromiejski, Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek

W sobotę wszyscy jesteście krasnalami, tak jak ja! To dla mnie i, mam nadzieję, dla Was najważniejszy dzień w roku! Z innymi krasnalami przygotuję bajkowe dekoracje, które odmienią nasz ogród – balony, wstążki, słodycze i oczywiście to, co wszyscy lubią najbardziej, czyli prezenty! Będziecie mieli okazję poznać moich przyjaciół, tych małych i tych dużych, a także ulicznych artystów, szczudlarzy i mimów.

W tym roku czekać będzie na Was gość specjalny – wielki animowany krasnal, który chętnie zapozuje z Wami do zdjęć i poprawi Wam humor.

Krasnalowa Strefa ZOO – wpadajcie do strefy edukacyjnej ZOO Wrocław, gdzie poznacie m.in. ekologiczne działania na rzecz ochrony zwierząt.

Plenerowe Ekowarsztaty – zapraszam Was na warsztaty, na których samodzielnie wykonacie krasnalkowe ekologiczne pamiątki z Festiwalu. Moi przyjaciele, Krasnale Kreatorzy, pomogą Wam stworzyć ekozabawki, a w Strefie Marysi-Pięknisi zrobicie własne czapeczki, rękawiczki, bransoletki lub warkocze. Nasza krasnalowa poczta wyprodukuje dla Was pocztówki ze stemplem krasnala z papierowych talerzyków, a krasnal Malarz zadba o walory estetyczne!

Zachęcam Was do recyklingu i przyniesienia na warsztaty swoich materiałów – przydadzą się stare koszulki, ścinki materiałów, skarpetki i inne rzeczy!

Krasnalowe Miasto – stwórzmy razem miasto krasnali! Na terenie ogrodu będzie na Was czekać strefa gigaklocków – tysiące klocków będzie do Waszej dyspozycji!

Krasnalowa Strefa Gier – dołączcie do mnie i zagrajmy w gigantycznych rozmiarów gry planszowe! Różny stopień trudności gier zaangażuje zarówno starszych jak i młodszych! Maxi gry –maxi zabawa!

Krasnalowy Make-up – wykonajcie sobie przy naszych stolikach krasnalkowy makijaż!

Rodzinna gra miejska „Urodziny Krasnala Festiwaliusza”

Mój przyjaciel krasnal Festiwaliusz obchodzi 15 urodziny! Razem z innymi krasnalami organizujemy dla niego niespodziankę. Niestety już przy pisaniu życzeń nie mogliśmy dojść do porozumienia i każdy krasnal poszedł w swoją stronę. Potrzebuję Waszej pomocy, by znaleźć swoich przyjaciół! Festiwaliusz jest bardzo smutny, bo myśli, że o nim zapomnieliśmy! Najpierw jednak dołączcie do krasnalowego pogotowia urodzinowego i pomóżcie nam napisać najpiękniejsze życzenia dla Festiwaliusza. Życzenia gotowe? To możemy ruszać po krasnale! Wykonujcie zadania, szukajcie wskazówek i zdobywajcie nagrody!

Pamiętajcie, że wstęp na urodziny jest bezpłatny, ale musicie się najpierw zapisać. Zapraszamy drużyny rodzinne mogą liczące od 2 do 6 osób. Minimalny wiek uczestników to 7 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zapiszcie się już teraz!

Strefa Chilloutu – Mała Scena Festiwalu Krasnoludków

W tym roku zapraszam Was również na Małą Scenę, na której zaprezentują swoje talenty moi krasnalowi przyjaciele artyści.

Minikino z muzyką na żywo – bajki dla najmłodszych przy akompaniamencie multiinstrumentalisty.

Minispektakle Impro – bądźcie nie tylko widzami, ale także twórcami przedstawienia!

Krasnalowa Joga Śmiechu – pośmiejcie się z nami, krasnalami! Dobra zabawa gwarantowana!

Krasnoludkowe kino letnie – specjalny pokaz filmu animowanego dla dzieci.

Czytanie bajek – wrocławscy aktorzy z Teatru Muzycznego Capitol przeczytają Wam bajki. Sponsorem atrakcji Małej Sceny Festiwalu Krasnoludków jest firma Intel.

Turniej gier planszowych o Puchar Krasnoludka

11.00–14.30 Mediateka (edycja dla młodszych uczestników/krasnoludków)

17.00–20.00 Awaria Prądu (edycja dla starszych uczestników/krasnali) nowa data 21.09!

Kto nie lubi rywalizacji! Zapraszam Was na krasnoludkową grę! Na wydarzenia obowiązują zapisy. Więcej szczegółów podam Wam wkrótce!

11.00-17.00 Przejażdżks festiwalową kolejką elektryczną

Lokalizacja: Promenada Staromiejska

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Zapraszamy na przejażdżkę festiwalową kolejką elektryczną, wprost jak z bajki o krasnalach!

21.00-24.00  Krasnalowe Silent Disco

Lokalizacja: Ogród Staromiejski, Scena Letnia Teatru Lalek

Prawdziwa krasnalowa rozrywka, tym razem dla dorosłych krasnali! Pozytywna zabawa po zmroku, przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Trzy kanały, trzy różne style muzyki – każdy znajdzie coś dla siebie! Wstęp wolny, liczba słuchawek ograniczona.

NIEDZIELA, 29 WRZEŚNIA

Karzełki i Olbrzymy w mitach wikingów – zajęcie terenowe.

Lokalizacja: Muzeum Miejskie Wrocławia, Rynek, zbiórka pod pomnikiem Fredry

Hej, ho! My, krasnale, zapraszamy na niedzielny poranek pełen skandynawskich mitów! – czekają na Was niesamowite opowieści o karzełkach (to nasi kuzyni!), olbrzymach i wikingach.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 -12 lat (+ opiekunowie). Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Dziale Pedagogicznym (pn-pt 8.00-15.00) pod nr tel.71 347 16 96 w. 332

„Krasnalowych przygód kilka” – zajęcia terenowe

Lokalizacja: Rynek i okolice, zbiórka pod pomnikiem Fredry

Spacer po Rynku i okolicy w poszukiwaniu krasnali, czyli nas, najmniejszych mieszkańców Wrocławia!

Dla dzieci w wieku 5 -10 lat (+ opiekunowie). Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Dziale Pedagogicznym (pn-pt 8.00-15.00) pod nr tel. 71/ 347-16-90 w. 27

Zajęcia terenowe uzależnione są od warunków atmosferycznych.

Pokaz „Hej ho, hej ho!…”

Lokalizacja: Movie Gate

Wspólne eksperymentowanie z ciekłym azotem? Brzmi super, prawda? Pokazy, podczas których poznacie nasze krasnalowe zwyczaje i sekrety. MovieGate dzięki mapce, będzie można odszukać krasnoludka duszka i próbować go złapać. Dla tych najbardziej wytrwałych przygotowaliśmy konkursy z nagrodami i łamigłówka o krasnoludkach.

Orkiestra krasnoludków – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 5–10 lat

Lokalizacja: Muzeum Etnograficzne (ul. Traugutta 111/113)

Wpadnijcie do muzeum i odkryjcie, jak brzmiały krasnoludki, grając na barabanach i diabelskich skrzypcach. A potem sami stworzycie muzykę – pomalujecie ptasie gwizdki i nauczycie się krasnoludkowych piosenek, które na długo zostaną Wam w głowie!

Obowiązują zapisy – zapisywać się można w tygodniu poprzedzającym zajęcia: e-mailowo edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub 71 344 33 13 (pon.–pt., 8.00–16.00). Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji (ul. Zygmunta Krasińskiego 1)

Projektowanie znaczków i pocztówek brzmi ciekawie, prawda? Dlatego zachęcamy małe i duże dzieci do wspólnej zabawy! Warsztaty mają formę otwartą, zapisy nie są wymagane. Tego dnia wstęp do Muzeum będzie bezpłatny!

Gdzie: różne lokalizacje
Kiedy: piątek-niedziela (27-29 września)

3.) Ósme Dni Trójkąta 2024

Trzy dni pełne atrakcji na Przedmieściu Oławskim! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia, które odkryją przed Wami urok Trójkąta! – piszą organizatorzy.

PIĄTEK, 27 WRZEŚNIA

15:00-17:00 To też Przedmieście” – rejs po północnej granicy osiedla. START: Bulwar Kaczyńskich (rzeźba WRO) Stowarzyszenie Zielony Trójkąt i Odra Centrum – Obowiązują zapisy!

18:00 – 19:00 Otwarcie Dni Trójkąta Dziedziniec Muzeum Etnograficznego Występ Wrocławskiej Orkiestry Dętej

19:00 – 20:00 „Spólnota” na ekranie – pokaz nagrania spektaklu Centrum na Przedmieściu (Teatr Układ Formalny) Pytania o współczesne znaczenie wspólnoty.

19:00 – 21:00 Warsztaty fotograficzne – jak fotografować architekturę PrzedPokój H13 Techniki fotografowania architektury miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem detali historycznych budynków.

19:00 – 20:30 Wernisaż wystawy “Historia Biblii” oraz wykład dr Sławomira Torbusa Kaplica Baptystów

SOBOTA 28 WRZEŚNIA

06:00 – 08:00 Spacer fotograficzny o wschodzie słońca START: Projektownia Poranny spacer dla miłośników fotografii. Uchwyć urok Przedmieścia Oławskiego o świcie.

11:00 – 13:00/14:00 Gra terenowa „Skarb Przedmieścia Oławskiego” MOPS, Nowe Łąki, Narnia Rodzinna gra terenowa. Odkryj tajemnice i skarby Przedmieścia Oławskiego.

11:00 – 14:00 Warsztaty „Zróbcie nam pamiątkę!” Muzeum Etnograficzne Akcja hafciarska: wspólne tworzenie gigantycznej makatki na jubileusz Muzeum.

11:30 -13:30 Spacer dendrologiczny START: Centrum na Przedmieściu Spacer dendrologiczny: “Dlaczego drzewa i zieleń odgrywają istotną rolę w infrastrukturze miasta” Prowadzący: Dariusz Bogusz

12:00 – 14:00 Rowerowy piknik w Parku Wschodnim START: Helikopter Rowerowa wycieczka na piknik z grillem i warsztatem parzenia kawy w podróży oraz pokazem jak się spakować na rowerową jedno-nockę.

12:00 – 13:00 Narodowy Teatr Edukacji: „Kubuś Puchatek” Kaplica Baptystów Przedstawienie teatralne dla dzieci o przygodach Kubusia Puchatka, pełne humoru i mądrości.

12:00 – 14:00 “Wyjechałem więc do Wrocławia” – spacer śladami Marka Hłaski po Przedmieściu Oławskim START: Bastion Sakwowy Kamila Sowińska zabierze nas w podróż po Przedmieściu śladami Marka Hłaski.

14:00 – 15:30 Spacer fotograficzny granicami osiedla: Podwale i Bastion Sakwowy START: Konsulat Generalny RFN Poznaj historię Podwala oraz Bastionu Sakwowego. Uwiecznij architekturę na zdjęciach.

14:00 – 18:00 Odrzańskie stwory. Warsztaty wyplatania z wikliny. Odra Centrum Skąd pochodzi wiklina i jak można wykorzystać jej elastyczny potencjał. Własnoręcznie wypleciemy mini rzeźby stworzeń pływających i mieszkających nad rzeką.

14:30 – 15:30 Turniej szermierczy Szkoła Podstawowa nr 85 Sportowe emocje w duchu fair play.

15:00 – 18:00 Spacer street photo po Trójkącie z ambasadorem marki Leica Krzysztofem Szlęzakiem Centrum na Przedmieściu Obserwacja życia osiedla przez obiektyw aparatu. Wszystko się może zdarzyć.

15:30 – 17:00 Spacer: Krypty i Miernicza z Agnieszką Dubaniowską START: Kościół Bonifratrów

16:00 – 19:00 Warsztaty teatralne Projektownia Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat z podstaw gry aktorskiej oraz lalkarstwa.

17:00 – 20:30 Muzyczna scena w kaplicy Kaplica Baptystów M.in. Koncert ,,Pieśni ponad granicami”, chór osiedla Przedmieście Oławskie, Monika Kowalczyk & Jan Wąsak, Follow Rivers.

18:00 – 20:00 Finisaż wystawy 13. Lecia Street Photo + premiera filmu o street fotografach Centrum na Przedmieściu Spotkanie przy najlepszych zdjęciach z międzynarodowego konkursu fotografii ulicznej. Finał wrocławskich spotkań z fotografią uliczną i dokumentalną “z Bliska”.

18:30 – 20:30 Wrocławskim Traktem Krakowskim Spacer ulicą Krakowską na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu Dziedziniec przed Szkołą Podstawową nr 96

20:00 – 00:00 Silent disco – afterparty Dni Trójkąta 2024 Projektownia

NIEDZIELA 29 WRZEŚNIA

10:00 – 12:00 Spacer “Śladami utraconej zieleni” Prowadzi Filip Heliasz z “Wrocław – Inwestycje Budowlane” START: Skrzyżowanie Traugutta z Mierniczą Stowarzyszenie Zielony Trójkąt

11:00 – 12:30 Nabożeństwo Kaplica Baptystów Nabożeństwo z modlitwą za społeczność Przedmieścia Oławskiego, z udziałem mieszkańców i lokalnych liderów.

12:00 – 15:00 Warsztaty „Pocztówka z Przedmieścia” Helikopter Tworzenie pamiątkowych pocztówek z motywami Przedmieścia Oławskiego, przeznaczone dla miłośników architektury i sztuki.

12:30 – 15:30 Warsztaty ekologiczne dla dzieci Helikopter Zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci poznają podstawy ekologii i ochrony środowiska poprzez zabawę.

12:00 – 20:00 Festyn Osiedlowy Helikopter Festyn rodzinny z licznymi atrakcjami: gry, zabawy, pokazy, warsztaty, koncerty.

W ramach festynu:

  • 12:05 -12:30 pokaz szermierki
  • 12:45 -13:45 występ dzieci z Laboratorium Śpiewu i Mowy wraz z konkursem karaoke dla dzieci
  • 13:50-14:10 występ grupy cyrkowej Nowe Łąki
  • 14:15 – 15:00 występ zespołu muzycznego z IV LO
  • 16:00 -17:30 impreza Holi – zabawa z kolorowym proszkiem
  • 17:30 -18:30 Laboratorium Śpiewu i Mowy – koncert pełnowymiarowy
  • 19:00 – 20:00 koncert „Będzie zabawa! Będzie się działo! Klubu Seniora „Na Trójkącie”

Równolegle w godzinach 12:00-16:00

  • warsztaty “Ogród w Słoiku” (org. Angel Poland Group)
  • dmuchańce
  • malowanie buziek
  • stoisko Ekosystemu
  • stoisko MPK z atrakcjami
  • stoisko MPWiK z atrakcjami
  • stoisko stowarzyszenia Zwierzęca Nadzieja
  • pokazy zasad gry w discgolfa
  • strefa gastro

14:00 – 18:00 Ekologiczna gra miejska „Tropiciele czystego powietrza” Helikopter Gra miejska, podczas której uczestnicy będą szukać sposobów na poprawę jakości powietrza w dzielnicy, ucząc się o ekologii i ochronie środowiska.

15:15 – 16:00 Konkurs wiedzy o Przedmieściu Oławskim Helikopter Coroczny konkurs wiedzy o historii i kulturze Przedmieścia Oławskiego, z atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych.

17:00 – 21:00 Młoda Scena Centrum na Przedmieściu Otwarte wydarzenie dla młodych: karaoke, drony, slamo-fristajl i inne zajawki.

12:00 – 15:00 Biblioteka plenerowa + warsztat Helikopter Miejska Biblioteka Publiczna nr 45 Przyjdź i stwórz swoją własną, niepowtarzalną, kocią zakładkę do książki. Zabierz ją do domu razem z książką z Biblioteki Plenerowej.

Gdzie: różne lokalizacje
Kiedy: piątek-niedziela (27-29 września)

4.) Święto Sera i Wina – Pałac Pawłowice

Święto sera i wina to impreza promująca sery, wina i produkty regionalne, a także ich wpływ na szeroko rozumiane aspekty zdrowotne i znaczenie ekonomiczne dla regionu.

Zapraszamy na wydarzenie, podczas którego odbędzie się kiermasz produktów regionalnych, pokazy i warsztaty kulinarne, zwiedzanie serowarni, konkurs na najlepszy ser i wino, warsztaty dla dzieci i wiele więcej. Impreza potrwa cały weekend! Gościem specjalnym będzie Mariusz Szwed – Finalista programu „MasterChef” – piszą organizatorzy.

Szczegółowy program: https://upwr.edu.pl/uczelnia/imprezy-uczelniane/swieto-sera-i-wina/swieto-sera-i-wina-2024/program

Gdzie: Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89
Kiedy: sobota-niedziela (28-29 września), godz. 10:00-17:00

5.) „Nie marnujemy, tylko grilluJEMY” wydarzenie w Pasażu Zielińskiego

Akcja jest szczytna, bo ma pobudzić w Was chęć do niemarnowania (nie tylko jedzenia) i działań ekologicznych, by nieco odciążyć planetę od rzeczy, które choć dobre, przeznaczamy na śmieci – piszą organizatorzy.

W programie:

  • otwarcie Lodówki Społecznej,
  • Swap Party czyli wymiana ubrań, książek, akcesoriów i roślin,
  • grillowanie,
  • Warsztaty Kulinarne w stylu less waste,
  • rozdawanie toreb wielokrotnego użytku,
  • Akcja Słoiki, czyli kto ma, a nie potrzebuje, przynosi dla tych, którym słoików w domu ciągle mało,
  • degustacje produktów dostępnych w pasażu,
  • kącik dla dzieci z kolorowankami i pluszakami do adaptacji.

Gdzie: Pasaż Zielińskiego, ul. Swobodna 37
Kiedy: piątek (27 września), godz. 12:00-14:00

6.) Gastro Miasto

Już w ten weekend, 27-29 września, spotykamy się na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, aby wspólnie celebrować zakończenie sezonu! Przyjdźcie, spróbujcie niesamowitych potraw z całego świata, zrelaksujcie się w strefie leżaków i bawcie się przy świetnej muzyce na żywo! Zapewniamy, że atmosfera będzie niesamowita, a smaki niezapomniane! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Kiedy:
– piątek (27 września), godz. 16:00-00:00
– sobota (28 września), godz. 12:00-2:00
– niedziela (29 września), godz. 12:00-21:00

7.) Wydarzenia na placu Wolności

  • Sakura Festiwal JapońskiFestiwalowa strefa gastronomiczna to tradycyjne japońskie smaki – od delikatnego sushi, po aromatyczne rameny i klasyczne przekąski w tempurze. Nie zabraknie także bogatej oferty słodkości, wśród których królują desery z matchą czy ryżowe ciasteczka mochi. Na festiwalu pojawią się też stoiska z unikalnymi dodatkami, biżuterią i kosmetykami inspirowanymi sekretami piękna orientalnych tradycji.
  • Festiwal Pierogów Świata Pierogi są znane i lubiane w każdym zakątku Ziemi – także we Wrocławiu! Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Będzie w czym wybierać! – piszą organizatorzy.
  • Festiwal Piwa i Trunków RzemieślniczychW ramach festiwalu będziecie mogli spróbować szerokiej gamy piw, w tym tradycyjnych stylów, nowatorskich receptur oraz limitowanych edycji, prezentowanych przez lokalne browary oraz znane marki z całego kraju, a także zza granicy – piszą organizatorzy.

Gdzie: plac Wolności
Kiedy: sobota (28 września), godz. 14:00-18:00

8.) Festyn Osiedlowy – Przywitanie Jesieni w Parku Klecińskim

Rada Osiedla Krzyki-Partynice zaprasza do udziału w mnóstwie atrakcji dla całych rodzin:

  • 14:00 spektakl „Sokrates w piaskownicy” Teatru Małe Mi,
  • 15:00 – 18:00:
    – wioska cyrkowa z animacjami, nauką żonglerki, chodzenia na szczudłach i innymi zabawami,
    – warsztaty plastyczne – roślinne nadruki na torbach i tkaninach (również własnych),
    – blender bike – zrób własne smoothie pedałując na rowerze,
    – kawiarenka charytatywna 4 Łap Wrocławia,
    – malowanie twarzy i kolorowe warkoczyki od Fundacji Cząstka Ciebie,
    – stoiska edukacyjno-promocyjne partnerów (MPWIK, MOPS, Kancelaria Prawna Sobota&Jachira, BabyGym, Studio Figura).

Gdzie: Park Kleciński
Kiedy: sobota (28 września), godz. 14:00-18:00

9.) Piknik z okazji powitania jesieni na Grunwaldzie

Kończy się lato, a wraz z nim plenerowe aktywności, dlatego wspólnie z Radą Osiedla Plac Grunwaldzki i partnerstwem lokalnym „Nasz Grunwald” zapraszamy Was na sąsiedzki piknik, podczas którego hucznie pożegnamy ostatnie ciepłe dni roku. To doskonała okazja, aby poznać swoich sąsiadów i sąsiadki, spędzić miło czas i wspólnie przywitać nadchodzącą jesień – piszą organizatorzy.

Szczegółowy harmonogram

GŁÓWNA STREFA:

15:00-19:00 – Stół sąsiedzki i wspólny poczęstunek;
15:00-19:00 – Wypoczynkowa strefa On Lemon Polska z leżakami i napojami;
16:30-17:00 – Pokaz zawodników judo Pretorian Team przy Szkole Podstawowej nr 84 we Wrocławiu;
17:00-19:00 – Spotkanie z lamami;
17:30-19:00 – Punkt z bezpłatnymi rurkami z kremem.

STREFA KREATYWNA:

15:00-17:00 – Warsztat kwietnych kul z Bogną Bujnicką;
15:00-18:00 – Warsztat robienia odlewów z gipsu i tworzenia kolaży prowadzony przez Samorząd Studencki ASP;
15:00-19:00 – Warsztaty i animacje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 3 oraz dm-drogerie markt Polska;
15:00-19:00 – Biblioteka plenerowo-bookcrossingowa oraz warsztat tworzenia papierowych figurek i makiet z Filią nr 29 Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu;
15:30-17:30 – Warsztat tworzenia sitodruku z Anią Pastuszką;
16:00-18:00 – Warsztat wielkoformatowego komiksu z Natalią Jerzak*.

STREFA SĄSIEDZKA:

15:00-19:00 – Punkt konsultacyjno-informacyjny Fundacja Ładne Historie;
15:00-19:00 – Punkt do głosowania na projekt złożony w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – nr 229 dla projektu ponadosiedlowego „Plac Grunwaldzki i Gądów: razem dla bezpieczeństwa!”;
15:00-19:00 – Punkt konsultacyjno-informacyjny Rady Osiedla Plac Grunwaldzki;
15:00-19:00 – Punkt konsultacyjno-informacyjny WroMigrant x Przejście Dialogu;
15:00-19:00 – Punkt konsultacyjno-informacyjny Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej. Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 3;
15:00-19:00 – Punkt konsultacyjno-informacyjny Wrocławskie Mieszkania;
15:30-17:30 – Fundacja Puszka z warsztatem na temat tworzenia przyjaznych dla mieszkańców miejsc na osiedlu;
15:00-19:00 – Punkt Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście do znakowania rowerów.

Gdzie: Łąka na terenie Kampusu Grunwaldzkiego na Uniwersytecie Wrocławskim (kwartał pomiędzy ulicami Szczytnicką, Wyszyńskiego, Joliot-Curie i Polaka)
Kiedy: sobota (28 września), godz. 15:00-19:00

10.) Pożegnanie Lata – festyn Rady Osiedla Karłowice-Różanka

Zarząd i Rada Osiedla Karłowice-Różanka z ogromną radością zapraszają na wydarzenie – Festyn Osiedlowy „Pożegnanie Lata 2024”.

To będzie dzień pełen atrakcji i wspaniałej zabawy! Spotkajmy się, aby wspólnie świętować zakończenie lata i spędzić czas w prawdziwie sąsiedzkiej atmosferze! – zachęcają organizatorzy.

W programie: pokazy i występy artystyczne, zabawy sportowe, warsztaty i animacje dla dzieci, koncerty, kiermasz lokalnego rękodzieła, fantastyczne konkursy z nagrodami i wiele więcej.

Gdzie: Polana Karłowicka, al. Jana Kasprowicza 45
Kiedy: sobota (28 września), godz. 11:00-19:00

11.) Festyn Brochowski

Wśród atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, fotobudka i inne.

12:00 – 14:00 – turniej piłki nożnej dla dzieci.
14:00 – oficjalne otwarcie i występy dzieci.
14:30 – wystąpi Rytm Brochowa. Prowadząca zespół Aleksandra Momot-Lejkowska.
19:00 – występ Leszka Cichońskiego – gitarzysta i wokalista bluesowo-rockowy, wraz z gośćmi.

Zabawa zakończy się o godzinie 21:00.

Gdzie: Boisko „Orlik”, ul. Wiaduktowa 5
Kiedy: sobota (28 września), godz. 12:30-21:00

12.) Festiwal Roślin w Czasoprzestrzeni

Festiwal Roślin to super rośliny, fajni ludzie i ekstra ceny! Ilość gatunków i rozmiarów w naszym asortymencie rozrasta się co sezon. Jesienna edycja nie będzie inna! Przywieziemy wiele nowości, a w tym zarówno atrakcyjne rośliny w niskich cenach, jak również kolekcjonerskie kąski, których próżno szukać gdzie indziej – piszą organizatorzy.

Gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: sobota-niedziela (28-29 września), godz. 8:00-18:00

13.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

27 września (piątek)
godz. 21:00 Mikro & Makro Kosmos. Czas trwania pokazu: 12:50 min

28 września 2024 (sobota)
godz. 21:00 – Katedra Demokracji. Czas trwania pokazu: 14:40 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (27-28 września)

14.) Wyprzedaż garażowa w Czasoprzestrzeni

Drodzy sąsiedzi! W ramach osiedlowego festynu Boczny Tor zapraszamy Was na garażową wyprzedaż w Czasoprzestrzeni. Wyprzedaż odbędzie się na terenie wzdłuż parkingu i za halą. Jak zawsze będziemy mieć dla Was przygotowane miejsce i sporo palet, które możecie wykorzystać, jednak każdy sam musi zatroszczyć się o zorganizowanie własnego stoiska i posprzątanie po nim. Radzimy zabrać koc, matę, karton lub inne krzesełko, na którym będziecie mogli przysiąść i rozłożyć rzeczy – piszą organizatorzy.

Gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: niedziela (29 września), godz. 10:00-15:00

 

Foto: mat. prasowe