Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu zaprasza do udziału w bezpłatnych konsultacjach radcowskich pod hasłem „Radca Prawny Radzi”. Każdy radzi, nie każdy potrafi. W ważnych sprawach zapytaj o radę eksperta #RadcaPrawnyRadzi #RadcaPrawnyTwójCzłowiekWSądzie. Pod takim hasłem OIRP Wrocław – Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu organizuje wydarzenie o charakterze społeczno-informacyjnym dla mieszkańców Wrocławia. W piątek i sobotę każdy będzie mógł otrzymać darmową poradę prawną.

Inicjatywa ma charakter nieodpłatnego i ogólnie dostępnego wydarzenia. Odbędzie się w 2 lokalizacjach we Wrocławiu – na Placu Solnym oraz na Placu Nowy Targ we Wrocławiu w dniach 17 i 18.09.2021r. w godzinach 10:00-17:00.

Wydarzenie „Radca Prawny Radzi” jest skierowane do mieszkańców Wrocławia oraz członków ich rodzin zagrożonych brakiem odpowiedniej wiedzy i świadomości prawnej w otaczającej ich rzeczywistości – w sprawach życia codziennego.

Cele wydarzenia „Radca Prawny radzi”:
– podnoszenie świadomości prawnej mieszkańców Wrocławia,
– informowanie o sytuacjach, w których pomocne lub konieczne jest skorzystanie z pomocy prawnej radcy prawnego,
– promowanie dostępu do porad prawnych jako sposobu na uniknięcie negatywnych konsekwencji prawnych w codziennym życiu,
– wskazywanie w jakich sytuacjach możliwe jest korzystanie przez mieszkańców Wrocławia z nieodpłatnych porad prawnych oraz gdzie z takiej pomocy można korzystać.

Radcowie Prawni z OIRP we Wrocławiu będą odpowiadać na pytania prawne mieszkańców Wrocławia dotyczące ich spraw życia codziennego. Zakres dziedzin prawa objęty wsparciem radców prawnych obejmuje:
– prawo cywilne
– spadki i darowizny
– prawo rodzinne
– prawo administracyjne
– prawo karne
– zawieranie umów i zakupy w Internecie

Przez cały czas trwania wydarzenia możliwe będzie zasięgnięcie informacji o obowiązujących przepisach prawnych, a także o zakresie usług prawnych świadczonych przez radców prawnych.

Dyżury osobiste Radców Prawnych będą odbywały się z zachowaniem środków bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19, a przede wszystkim z zachowaniem dystansu społecznego i zasad sanitarnych.

 

Źródło: mat. prasowe