Babie Lato Partynice to jedyny w swoim rodzaju Picnic Chill Bar, zlokalizowany na niezwykle zielonej przestrzeni, jaką jest Tor Wyścigów Konnych Partynice. To miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku miasta, posłuchać muzyki granej na żywo i spędzić miło czas na łonie natury.

Nazwa „Babie Lato” nawiązuje do nici pająków, które późnym latem królują w lesie pomiędzy drzewami. Aby to jak najlepiej odzwierciedlić, cała przestrzeń urządzona jest w delikatnym i zwiewnym stylu, ozdabiają ją m. in. „Łapacze Snów”. Dodatkowo wszystkie leżaki, stoły i altanki utrzymane są właśnie w białym klimacie. To wszystko buduje lekki, ciepły i elegancki klimat.

Babie Lato połączyło swoje siły z klubem muzycznym Vertigo, dzięki czemu Partynice stały się plenerową muzyczną sceną Jazzową. Dodatkowo za barem Babiego Lata spotkać można barmanów i barmanki z klubu przy ulicy Oławskiej 13. Już 1 lipca startuje Vertigo Summer Jazz Festival, czyli 31 świątecznych dni z muzyką jazzową na żywo, w ramach którego w Babim Lecie odbędzie się jeden z darmowych koncertów. W sobotę 3 lipca zagrają tu Gentelmeni Jazzu, którzy świetnie poruszają się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi, od jazzu przez muzykę popularną.

 

Poza muzyką, w Babim Lecie można znaleźć także strefę gastronomiczną, która dba o potrzeby gości. Oprócz koktajli, kaw i lodów można zamówić również naleśniki w opcji wytrawnej lub na słodko.

W strefie rekreacyjnej można natomiast znaleźć wiele gier sportowych, od oczywistych takich jak badminton czy bule, po mniej spotykane jak pole do gry w bilard kijami golfowymi, cornhole czy stanowisko do rzucania podkowami. Przewidziana jest również strefa dla najmłodszych – z piaskownicami i zabawkami.

Położenie Babiego Lata sprawia, że można się poczuć jak wyjątkowo, ze strefy można obserwować treningi koni wyścigowych oraz konie rekreacyjne po drugiej stronie stawu, nad którym strefa się znajduje. Po drugiej stronie stawu, nad którym zlokalizowany jest Picnic Chill Bar, znajduje się ścieżka do jazdy konnej, na której często spacerują mieszkańcy Partynickich stajni.

Strefa jest czynna codziennie w pogodne dni. W tygodniu od godziny 12, w weekendy od 10 do ostatniego gościa.

Babie Lato Partynice

Adres: ul. Zwycięska 2 (tuż obok Toru Wyścigów Konnych)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: od 12:00 do ostatniego gościa
Piątek – Niedziela: od 10:00 do ostatniego gościa

Strona internetowa: http://babielato.art/
Facebook: https://www.facebook.com/babielatopartynice/

Foto: mat. Babie Lato