W wyniku prac prowadzonych na moście Szczytnickim doszło do uszkodzenia gazociągu. Na miejscu pracują policjanci, pogotowie gazowe oraz kilka zastępów straży pożarnej. Ruch samochodowy został wstrzymany, a komunikacja miejska kursuje objazdami.

Remont na moście Szczytnickim prowadzony przez MPK rozpoczął się na początku listopada, a jego głównym celem jest wzmocnienie torowiska, by dostosować je do większych obciążeń. We wtorek (6 grudnia) w wyniku prac uszkodzono gazociąg.

W związku z wyciekiem gazu zamknięto przejazd przez most, ewakuowano również mieszkańców pobliskiego budynku. Działania służb mogą potrwać kilka godzin, a w okolicy tworzą się duże korki.

O objazdach poinformowało również wrocławskie MPK:

Autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 zostały skierowane objazdem w obu kierunkach przez ul. Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej, mosty Warszawskie, Toruńską do Brücknera.

Autobusy linii 116 zostały skierowane objazdem w obu kierunkach przez ul. Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej, mosty Warszawskie.

Autobusy linii 709 zostały skierowane objazdem w obu kierunkach przez ul. Curie-Skłodowskiej, most Zwierzyniecki, ul. Mickiewicza.

 

Foto: Facebook/Marek Ż.