Na automatach do gry można grać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z oferty kasyn online na gry hazardowe za darmo owocowe. Dzięki wersjom darmowym można bez żadnych przeszkód oraz ryzyka przegranej próbować swoich sił w grach slotowych. Oczywiście darmowa gra oznacza także, że niczego nie wygramy.

Jeżeli zależy nam na ciekawych i wysokich wygranych, możemy spróbować swoich sił w automatach z jackpotem. Nie gwarantują one zwycięstwa, bo to jak w każdych grach hazardowych, zależy od sprzyjającego szczęścia, jednak prawdziwi farbiarze mogą liczyć na naprawdę wysokie wygrane.

Jackpot – co to jest?

Wygrana jackpota jest rzadka, gdyż musimy mieć szczęście i doskonały układ symboli na bębnach w automacie do gry, jednak nie wymaga ona wielkich umiejętności. Tak naprawdę, aby mieć szansę na wygraną, należy wybrać grę, która jackpota oferuje oraz stawiać wysokie stawki.

Oczywiście, zdarzają się szczęśliwcy, którzy zgarniają jackpota za niskie stawki, jednak jest to jeszcze rzadszy przypadek, niż sama wygrana. Dlaczego tak się dzieje? Kasyna zwyczajnie wolą nagradzać tych, którzy stawiają więcej – i choć sama gra nadal pozostaje losowa, wyższe zakłady zwiększają szansę trafienia wygranej.

Zwykły jackpot to ustawiona na stałe wygrana w automacie do gry. Oznacza to, że niezależnie ile osób będzie na nim grało, jego wysokość nie ulegnie zmianie. Z kolei jackpoty progresywne uzależniają swoją wysokość od liczby graczy, a dokładniej od stawek jakie wpłacają. Im są one większe i im ich więcej, tym wyższy progresywny jackpot. Najbardziej spektakularne wygrane pochodzę właśnie z takich pul. 

Gry owocowe z jackpotem

Tak zwane owocówki są jednymi z najbardziej podstawowych slotów do gry. To od nich wywodzi się cała rodzina automatów maszynowych, nic więc dziwnego, że nawet w wersjach online cieszą się dużą popularnością i sentymentem.

Owocową grą z progresywnym jackpotem jest między innymi Golden Sevens. Ma ona 5 bębnów oraz do 20 rzędów wygrywających. Gra wyposażona jest w szereg bonusów, które mają wspomóc grę i składają się z różnych konfiguracji symboli na liniach wygrywających, które nie są tylko prostymi, poziomymi liniami. Każda stawka postawiona w grze ma swojego progresywnego jackpota, który rozpoczyna się od 10,000 krotności postawionego zakładu.

Kolejnym ciekawym tytułem jest slot Fruit Mania. Posiada on progresywny jackpot który można wygrać, gdy 3 symbole fruit fiesty ustawią się w jednym rzędzie. Jednak minimum wejścia do gry o jackpota progresywnego to 3 monety na spin. 

Oprócz tego gra posiada symbol Wild – jakim jest właśnie fruit fiesta. Pozwala on na zwiększenie regularnych wygranych, nie tylko na zdobycie jackpota. Przy czym, w przeciwieństwie do niektórych z maszyn, które wypłacają za każdą linię wygrywającą – nawet gdy na raz zdarzy się ich kilka – Fruit Fiesta liczy tylko jedną o najwyższej wygranej na turę. 

Jak wygrać progresywnego jackpota?

Nie ma recepty na wygranie jackpota – te zdążają się w nieregularnym odstępie czasu. Jednak, aby zwiększyć swoje szanse, dobrze jest sprawdzić, jak często na danej maszynie taka wygrana się trafia. Są sloty, które w miarę regularnie dostarczają takich wygranych, a są takie na których naprawdę ciężko je trafić. Kolejnym dobrym posunięciem, jest gra na tych automatach, w których jackpot trafiony był minimum tydzień wcześniej. Istnieje niewielka szansa, by po trafieniu jakpota szybko trafić następnego. Dlatego rozsądnie jest wybrać maszynę, na której od pewnego czasu nie była trafienia.

Czasem wygrana jackpota uzależniona jest od stawki – niektóre automaty dopuszczają do gry o jackpota tylko od określonej wysokości zakładu. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór maszyn, w których stawki jackpota są niskie. Przyciągają one mniej zainteresowanych, a tym samym, dają większą szansę, że pula trafi właśnie w nasze ręce.

Foto: Pixabay